شناسهٔ خبر: 72623 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان:

تردد اتباع خارجی در اربعین تنها از مرز بین‌المللی شلمچه انجام می‌شود

پایانه مرزی شلمچه مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان گفت: تردد زائران اتباع خارجی تنها از مرز بین المللی شلمچه انجام می شود.

به گزارش پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خوزستان، غلامعباس بهرامی‌نیا در جلسه هماهنگی معاونین حمل و نقل ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان‌های معین ستاد اربعین حسینی استان خوزستان اظهار کرد: بخش حمل و نقل سازمان در دو سال گذشته با چالشهای حمل و نقل کالا، سفرهای تابستانه، خدمات‌رسانی در سیل و اکنون بحث تردد زائران وجود داشته که استان خوزستان با تمامی این موارد درگیر بوده است.

وی با بیان اینکه برنامه‌های مختلفی برای حل مشکلات گذشته در تردد زائران به ویژه در مرز مهران تدوین شده است، افزود: عمده کار ما در بحث تردد مربوط به بازگشت زائران است چرا که در یک بازه زمانی کوتاه انجام می شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان تصریح کرد: در اربعین سال گذشته ۹۰۰هزار زائر از مرز شلمچه و از مرز چذابه بیش از۴۱۶ زائر تردد داشته اند.

بهرامی نیا عنوان کرد: بالغ بر ۷ هزارو ۳۰۰ سرویس دهی توسط ناوگان حمل و نقل برای تردد زائران در سال گذشته انجام شد.

وی با بیان اینکه امسال نیز مانند گذشته تردد اتباع تنها از مرز شلمچه انجام می شود، بیان کرد: آسیب شناسی در این راستا انجام شده، ضعف و قوت بررسی و بر این اساس امسال با استفاده از ظرفیت های حمل و نقل، هماهنگی بهتر و جلوگیری از موازی کاری امیدواریم بتوانیم خدمات مطلوبتری را ارائه دهیم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان عنوان کرد: تمهیدات دیگر نیز در راستای تامین سوخت در نقطه صفر مرزی، جایگاه مخص اتوبوس ها برای حمل زائر نیز از دیگر کارهایی بوده که در راستای تسهیل در خدمات انجام شده است.