شناسهٔ خبر: 72643 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان خبر داد

۱۵ درصد زائران مرز مهران به اندیمشک اعزام خواهند شد

جلسه اربعين مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان گفت: طبق برنامه‌ریزی ویژه اربعین حسینی بیش از ۱۵ درصد زائران اربعین حسینی که از مرز مهران وارد کشور می‌شوند، به اندیمشک انتقال داده خواهند شد.

به گزارش پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خوزستان، غلامعباس بهرامی‌نیا در جلسه ستاد اربعین استان که در محل سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: زیر ساخت‌های جاده‌ای و گیت‌های ورود و خروج در پایانه های مرزی شلمچه و چذابه طبق برنامه در حال انجام است و برای ارائه هرچه بهتر خدمات به زائران حسینی آماده خواهد شد.

وی با بیان اینکه لکه گیری آسفالت جاده ها وخریداری لوازم مورد نیاز در گیت ها خریداری شده است، افزود: اکنون۶ گروه سنگ کار و فعالیت ۲۴ساعته دیگر نیروها برای تکمیل کارهای مورد نیاز مانند نصب نیوجرسی و خط کشی معابر نیز در دست اجرا است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان تصریح کرد: امسال در کنار بحث میزبانی از زائران در دو مرز شلمچه و چذابه، شهر اندیمشک خوزستان نیز بر اساس برنامه‌ریزی ویژه اربعین وزارت راه یکی از پس کرانه های مرز مهران تعیین شده است که کار خدمت رسانی در آن حوزه نیز بر عهده استان است.

بهرامی نیا با اشاره به اینکه ۱۰ استان معین برای پشتیبانی و تامین اتوبوس برای خوزستان مشخص شده است، بیان کرد: جلسات هماهنگی با این ۱۰ استان انجام شده و وظایف تقسیم بندی شده است.

وی گفت: بالغ بر ۱۵درصد زائرانی که از مرز مهران وارد کشور می شوند به اندیمشک منتقل می شوند.