شناسهٔ خبر: 73271 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

معاون راهداری استان همدان؛

راه‌های روستایی استان همدان در "طرح ابرار" آسفالت می‌شوند

غلطك معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان از اجرای آسفالت راه‌های روستایی استان در قالب "طرح ملی ابرار" خبر داد.

به گزارش پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان، حمید پرورشی‌خرم با تأکید بر اینکه آباداني و توسعه روستاها نقش بسيار مهمي در توسعه و شكوفايي توليد ملي دارد، اظهار داشت: "طرح ملی ابرار" برای آسفالت را‌ه‌های روستایی در استان وارد مرحله عملیاتی شد و در قالب این طرح قرار است ۲۱ کیلومتر از راه‌های روستایی استان آسفالت شود.

وي با اشاره به اینکه خوشبختانه تمامی روستا‌های بالای ۲۰ خانوار استان آسفالت شده اند، افزود: در طرح ابرار قرار است تعدادی از راه‌های روستا‌های زیر ۲۰ خانوار استان آسفالت شوند.

پرورشی خرم با بیان اینکه این طرح در حال حاضر در راه های اولویت دار روستا‌یی ۵ شهرستان استان در حال اجراست، یادآور شد: روستای قشلاق شهرستان فامنین، روستای هادی آباد شهرستان نهاوند، روستای دمورچی شهرستان رزن، روستای سیاه گله شهرستان اسدآباد و روستای تکمه داش شهرستان همدان روستا‌هایی هستند که طرح ابرار در آن‌ها در حال انجام است.

معاون راهداری استان همدان ادامه داد: تاکنون عملیات زیرسازی این روستا‌ها با ۲ و نیم میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی به اتمام رسیده و به زودی نیز آسفالت آن انجام می‌شود.

حمید پرورشی خرم اضافه کرد: بقیه روستا‌های زیر ۲۰ خانوار استان نیز در دستور کار این طرح قرار دارند که در صورت تأمین اعتبار آسفالت می‌شوند.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان با بیان اینکه عملیات مربوط به اجرای طرح ابرار به شکل امانی و با بهره گیری از امکانات این اداره کل انجام می‌شود، بیان کرد: برای اجرای این طرح ۴۰ نفر از همکاران و ۳۰ دستگاه از ماشین آلات این اداره کل فعالیت دارند.