شناسهٔ خبر: 74122 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

عملیات تسطیح مسیر پیاده‌روی جاماندگان اربعین منتهی به امامزاده محمدعابد(ع) اجرایی شد

شانه سازي مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی از تسطیح مسیر پیاده‌روی جاماندگان اربعین منتهی به امامزاده محمد عابد(ع) در جاده مشهد میقان اراک خبر داد.

به گزارش پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي به نقل از روابط عمومی اداره كل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی، علی زندی‌فر با اشاره به حضور پرشور مردم در راهپیمایی اربعین و افزایش چشمگیر سفرها به مرزهای کشور نسبت به سال‌های گذشته، افزود: استان مرکزی به لحاظ موقعیت جغرافیایی خاص خود یکی از استان های پرتردد است و با توجه به افزایش سفرها به سمت مرزهای کشور و شرکت در راهپیمایی اربعین این تردد در محورهای مواصلاتی استان نیز در روزهای منتهی به اربعین حسینی شدت گرفته است.

وی تصریح کرد: مجموعه اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان مرکزی و راهداران در کنار افزایش حجم خدمات خود به زائران اربعین حسینی از طریق ناوگان حمل و نقل عمومی و گشت‌های راهداری در محورهای مواصلاتی خدمات‌رسانی خود را برای مسیر پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی در استان نیز توسعه بخشیده‌اند.

زندی‌فر بیان کرد: در این راستا عملیات تسطیح، رگلاژ و آب‌کوب مسیر پیاده روی جاماندگان اربعین حسینی به سمت امامزاده محمد عابد(ع)، در جاده مشهد میقان نیز توسط عوامل همیشه در صحنه راهداری اجرایی شد.

وی با بیان اینکه عملیات به صورت یکپارچه در ۶ کیلومتر از مسیر جاده مشهد میقان اراک اجرایی شد، افزود: این عملیات به وسیله  یک دستگاه ماشین گریدر، یکدستگاه آبکش و یکدستگاه غلطک ونیروهای راهداری و حمل ونقل جاده ای که در همه شرایط آماده خدمت‌رسانی به مردم هستند به صورت امانی انجام شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی اضافه کرد: پرسنل خدوم راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان که از مهرماه خدمت رسانی به زائران حسینی را در بخش‌های مختلف آغاز کرده‌اند، در روز اربعین نیز در مسیر تردد جاماندگان اربعین نیز خدمت‌گذاری خواهند داشت.