شناسهٔ خبر: 75797 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای اردبیل خبر داد:

مراجعه بیش از ۲۷ هزار ناوگان سنگین به مراکز معاینه فنی استان اردبیل

شیرین زاده معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل گفت: ۲۷ هزار و ۹۹ دستگاه ناوگان سنگین به مراکز معاینه فنی استان مراجعه کرده اند.

به گزارش پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل، رضا شیرین زاده در بازدید از مراکز معاینه فنی اردبیل با بیان اینکه در استان اردبیل ۴ مرکز معاینه فنی خودروهای سنگین فعالیت می کند، افزود: این میزان مراجعه در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۴درصد افزایش یافته است.

وی افزایش ۶۰۶ درصدی تعداد مردودی خودروهای مراجعه شده را خاطرنشان کرد و گفت: ۲ هزار و ۹۳۰ دستگاه خودرو پس از اصلاح عیب و نواقص موفق به اخذ برگ معاینه فنی شده اند که این مهم نیز افزایش ۷۷۰ درصدی را نشان می دهد.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل گفت: از ۲۷ هزار و ۹۹ دستگاه ناوگان سنگینی که به مراکز معاینه فنی استان مراجعه کرده‌اند، ۲۱ هزار و ۸۰۲ دستگاه در مرتبه اول توانسته اند برگ معاینه فنی دریافت کنند.

شیرین زاده با قدردانی از تلاش های شبانه روزی رانندگان سخت کوش از آنان خواست با مراجعه به موقع به مراکز معاینه فنی از سلامت خودروی خود مطلع شده تا بتوانند کمک موثری به شهر و استان در راستای کاهش و جلوگیری از آلودگی هـوا داشته باشند.