شناسهٔ خبر: 76173 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه‌وشهرسازی آذربایجان غربی خبر داد:

بهره‌برداری از ۵ کیلومتر کریدور بزرگراهی غرب کشور

بزرگراه مدیرکل راه‌وشهرسازی آذربایجان غربی گفت: با اجرای قطعه ٣ پروژه بهسازی و تعریض محور خوی- ایواوغلی به طول ۵ کیلومتر، بخشی از کریدور غرب کشور افتتاح شد.

به گزارش پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره كل راه وشهرسازی استان آذربایجان غربی، سیدمحسن حمزه‌لو، مدیر اين اداره کل با بیان این‌که پروژه بهسازی و تعریض محور خوی- ایواوغلی به طول ٢٧کیلومتر در ۵ قطعه اجرا می‌شود، افزود: قطعه ٣ پروژه بهسازی و تعریض محور خوی- ایواوغلی به طول ۵ کیلومتر به عنوان بخشی از کریدور غرب کشور در شمال استان افتتاح شد.

وی افزود: این پروژه با اعتبار ١١٠میلیاردریال اجرا شد.

 مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی تصریح کرد: تعریض و بهسازی قطعات١، ٣، ۴ و ۵  این پروژه به اتمام رسیده و عملیات راهسازی در قطعه ٢ به طول ۶کیلومتر و ۵٠٠ متر در حال اجراست.

 حمزه‌لو درخصوص مهم‌ترین پیامدهای اجرای طرح تعریض و بهسازی محور خوی به ایواوغلی گفت: استانداردسازی مسیر دسترسی به پایانه مرزی بازرگان به عنوان بزرگترین مرز زمینی کشور، توسعه شبکه حمل و نقل جاده‌ای و تامین زیر‌ساخت‌های حمل و نقل بین‌المللی در شمال‌غرب کشور از جمله مزایای اجرای این طرح است.

گفتنی است در آبان و آذر ماه امسال، ١٧ کیلومتر و ۵٠٠ متر از طرح ملی احداث بزرگراه ارومیه-مهاباد-میاندوآب به عنوان محور کلیدی کریدور غرب کشور در جنوب استان افتتاح شد.