شناسهٔ خبر: 77058 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی خواستار شد

پاسخ به مکاتبات اداری ظرف ۷۲ ساعت/ جلسات هفتگی برای پیشبرد اقدام ملی مسکن

جلسه شورای معاونین دومین جلسه شورای معاونین اداره کل راه و شهرسازی استان خراسان شمالی به منظور بررسی و رفع مسائل و مشکلات برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی استان خراسان شمالی، عصر روز گذشته جلسه شورای معاونین اداره کل راه و شهرسازی استان به ریاست سید عبدالمجید نژادصفوی، مدیرکل و معاونین و رئیس اداره برنامه و بودجه و ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات به دبیری اداره ارتباطات و اطلاع رسانی با هدف بررسی مشکلات حوزه های مختلف، برنامه ها و پروژه های در دست اقدامِ و ارائه راهکار جهت رسیدگی به مسائل و مشکلات برگزار شد.

در این جلسه سید عبدالمجید نژادصفوی، مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی با اشاره به اينكه پاسخگويي به مردم از مهمترين وظايف معاونین و روسای ستادی و ادارات تابعه است، تاکید کرد: برخورد همکاران و مسئولین با ارباب رجوع باید با رعایت شئونات اسلامی و قانونمندی در راستای خدمات رسانی بهتر به آنها باشد و مکاتبات اداری باید جهت تسریع در جوابگویی به متقاضیان، ظرف ۷۲ ساعت پاسخ مناسب داده شود.

وی ضمن تاکید بر تعامل بین زیرمجموعه ها و هم چنین ادارات و نهادها در استان سرعت بخشی به پیشرفت فیزیکی پروژه های در دست اجرا را یکی از مهمترین اولویت های اداره کل راه و شهرسازی استان برشمرد و گفت: تمامی طرح های عمرانی و خدماتی باید در بازه زمانی تعریف شده و با کیفیت مناسب به اجرا در بیاید تا بتوانیم کارنامه درخشانی را از عملکرد اداره کل راه و شهرسازی استان خراسان شمالی ارائه دهیم.

نژادصفوی تصریح کرد: باید بخش نامه ها و قوانین بودجه و همچنین استخدامی ها در اختیار روسای ادارات شهرستان نیز قرار گیرد تا این عزیزان بتوانند بر کار پروژه ها و پیمانکاران نظارت مناسب را داشته باشند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان خراسان شمالی به بحث اقدام ملی تولید مسکن و اتمام پروژه های مسکن مهر در استان اشاره کرد و افزود: مقام عالی وزارت به جد پیگیر بحث اقدام ملی در استان است و باید براساس قولی که داده شده، این پروژه ها به سرانجام برسد و معاونین مربوطه باید به صورت هفته ای جلسات منظم را جهت بررسی موارد برقرار کنند.

در ادامه، علاوه بر بررسی مسائل جاری، هريك از معاونين و روسای ادارات به بیان گزارش عملکرد، مسائل و مشکلات حوزه مربوطه پرداخته و در این جلسه مشکلات هر حوزه و راهکارهای آن مورد بحث و تبادل نظر قرارگرفت.