شناسهٔ خبر: 77720 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

مدیر شعب استان خراسان‌جنوبی:

افزایش ۴۰ درصدی سقف تسهیلات مسکن از محل اوراق گواهی حق تقدم

بانک مسکن مدیر شعب خراسان‌جنوبی از ابلاغ مصوبه افزایش سقف تسهیلات از محل اوراق گواهی حق تقدم شعب آن بانک در استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمدرضا بوستان‌افروز مدیر شعب استان خراسان جنوبی سقف تسهیلات خرید و ساخت مسکن از محل اوراق گواهی حق‌تقدم استفاده از تسهیلات مسکن در بیرجند و سایر شهرهای استان را اعلام و گفت: سقف تسهیلات انفرادی در بیرجند ۸۰ میلیون تومان و در سایر شهرهای استان ۶۰ میلیون تومان است که در صورت استفاده از تسهیلات در قالب تسهیلات زوجین این مبالغ به ترتیب به ۱۶۰ و ۱۲۰ میلیون تومان افزایش می‌یابد.

وی حداکثر قدمت واحد مسکونی جهت استفاده از سقف‌های جدید را ۲۵ سال اعلام کرد و گفت: سقف‌های جدید تسهیلات اوراق تسهیلات مسکن به واحدهای مسکونی با حداکثر قدمت ۲۵ سال ساخت تعلق می‌گیرد و به واحدهای مسکونی با قدمت بیش از ۲۵ سال ساخت و حداکثر تا ۳۰ سال، سقف تسهیلات در شهر بیرجند و سایر شهرهای استان در تسهیلات انفرادی به ترتیب ۶۰ و ۴۰ میلیون تومان و در تسهیلات زوجین نیز به ترتیب ۱۲۰ و ۸۰ میلیون تومان است.

مدیر شعب استان همچنین به پرداخت تسهیلات جعاله علاوه بر سقف‌های اعلام شده اشاره کرد و افزود: علاوه بر سقف‌های اعلام شده، شورای پول و اعتبار مصوب کرده است که ۴۰ میلیون تومان تسهیلات جعاله تعمیر یا تکمیل هر واحد مسکونی نیز از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن نیز به متقاضیان پرداخت شود.

وی در خصوص تسهیلات اعطایی این بانک پیرامون بافت فرسوده توضیح داد‌: جهت احداث هر واحد مسکونی واقع شده در بافت فرسوده شهرستان بیرجند از محل قرارداد عاملیت، ۴۰ میلیون تومان تسهیلات با نرخ سود ۹ درصد به سازندگان انفرادی و مجتمع پرداخت می‌شود. همچنین به سازندگان مجتمع (بیش از یک واحد) مازاد بر ۴۰میلیون تومان برای هر واحد، مبلغ ۲۰ میلیون تومان از محل منابع داخلی بانک با نرخ سود ۱۸ درصد اعطا می‌شود.

به گزارش بانک مسکن، وی ادامه داد، به سازندگان حرفه‌ای دارای پروانه انبوه‌سازی به منظور ساخت واحدهای مجتمع (بیش از یک واحد) به ازای هر واحد، ۴۰ میلیون تومان با نرخ سود ۹ درصد و ۴۰ میلیون تومان با نرخ سود ۱۸ درصد، در مجموع ۸۰ میلیون تومان در شهر بیرجند پرداخت می‌شود و نیز به سازندگان حرفه‌ای در صورت استفاده از تکنولوژی جدید، فناوری نوین و کاهش مصرف انرژی نیز برای واحدهای مجتمع (بیش از یک واحد) می‌توانند به ازای هر واحد ۴۰ میلیون تومان با نرخ سود ۹ درصد و ۶۰ میلیون تومان با نرخ سود ۱۸ درصد، در مجموع ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت کنند.