شناسهٔ خبر: 77746 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

معاون بهره برداری فرودگاهی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) خبر داد

آمادگی فرودگاه امام برای مقابله با ویروس کرونا/تمام مسافران چین یک به یک کنترل می‌شوند

حسن خوشخو معاون بهره برداری فرودگاهی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گفت:همه مسافران و کادر پروازی که از مبدا چین و کشورهای شرق آسیا وارد کشور می‌شوند، به صورت یک به یک کنترل شده و در صورت مشاهده علائم بیماری ویروس کرونا در آن‌ها به صورت قرنطینه به مراکز درمانی منتقل می‌شوند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی حسن خوشخو  از آمادگی فرودگاه امام خمینی (ره) به عنوان مهمترین درگاه ورودی کشور برای مقابله با ویروس کرونا خبر داد و گفت: در حال حاضر از فرودگاه امام خمینی (ره) به ۴ مقصد در چین مسیر پروازی برقرار است . از نخستین روزهای شیوع این ویروس در چین تمهیدات لازم برای مقابله با ویروس کرونا در فرودگاه امام با همکاری پایگاه بهداشت مرزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اندیشیده شد و اقدامات لازم برای جلوگیری از ورود مبتلایان به این بیماری به کشور در حال انجام است.

او ادامه داد: به همین منظور، تجهیزات لازم برای کنترل مسافران توسط پایگاه بهداشت مرزی در فرودگاه امام خمینی فراهم شده تا کنترل مسافران با استانداردهای لازم از نظر دارا بودن علائم بیماری ویروس کرونا صورت گیرد. به همبن منظور تمام مسافران و کادر پروازی که از مبدا چین و کشورهای شرق آسیا وارد کشور می‌شوند، به صورت یک به یک کنترل شده و در صورت مشاهده علائم بیماری ویروس کرونا در آن‌ها به صورت قرنطینه به مراکز درمانی منتقل می‌شوند.

معاون بهره برداری فرودگاهی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) افزود: مسافران سایر کشورهایی که درگیر این بیماری شدند نیز توسط پایگاه پایگاه بهداشت مرزی مستقر در فرودگاه امام از نظر دارا بودن علائم ویروس کرونا کنترل می‌شوند.