شناسهٔ خبر: 78371 - سرویس وزارتی
نسخه قابل چاپ

وزیر راه و شهرسازی در بازدید از محورهای ارتباطی استان گیلان:

تقسیم گیلان به پنج منطقه برای تسریع در بازگشایی محورها/ بیشتر راه‌های روستایی تا فرداشب باز می‌شوند

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی از تقسیم استان گیلان به پنج منطقه برای تسریع در روند بازگشایی محورهای روستایی استان خبر داد و ابراز امیدواری کرد، بیشتر این محورها تا فردا شب بازگشایی شوند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، امروز، پنجشنبه ۲۴ بهمن‌ماه در گفت‌وگو با شبکه خبر سیما با اشاره به بازدید از محورهای ارتباطی فومن و صومعه‌سرا گفت: حرکت و فعالیت در این مناطق به نحو مطلوبی برقرار شده است.

او، با بیان این‌که ماشین‌آلات و تجهیزات برای بازگشایی محورها در سطح استان توزیع شده است، افزود: در جلسه‌ صبح امروز، به‌منظور سرعت‌دادن به روند بازگشایی محورهای ارتباطی، استان را به پنج منطقه تقسیم و مسئولان عملیات هر منطقه را در سطح معاونان وزیر و مدیران ارشد، مشخص کردیم. همچنین، ماشین‌آلات بخش خصوصی را از سایر استان‌های کشور به کار گرفتیم و ان‌شاء‌الله بتوانیم تا فردا شب محورهای مسدود اکثر روستاهای استان را بازگشایی کنیم.

اسلامی عنوان کرد: روستاهای واقع در نقاط صعب‌العبور استان که در آن‌جا، ارتفاع برف بیشتر است و عبور و مرور به‌ندرت انجام می‌شود نیز در دستور کار قرار گرفته‌اند و از همکارانمان  خواسته‌ایم، این محورها را ظرف چهار روز آینده بازگشایی کنند.

او با بیان این‌که آمار دقیقی از تعداد محورهای مسدود روستایی استان وجود ندارد، گفت: اولویت ما این است که زندگی و دسترسی مردم از یک مسیر برقرار باشد و بتوانند ارتباطی مناسب و روان داشته باشند؛ این کار هم‌اکنون در حال انجام است و ان‌شاءالله تا فردا شب موانعی را که در اغلب محورهای استان است، برطرف می‌کنیم.