شناسهٔ خبر: 79271 - سرویس جاده‌ای
نسخه قابل چاپ

معاون راهداری سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خبر داد

قرارگاه مرکزی راهداری و حمل‌‌ونقل جاده‌ای برای مقابله سه سیلاب در نوروز تشکیل شد/ ورود سامانه بارشی قوی به کشور از روز چهارشنبه

ماشین‌آلات راه‌داری معاون سازمان راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای از تشکیل قرارگاه نوروزی در این سازمان برای مقابله با سه سیل پیش‌بینی شده تا ۱۰ فروردین ۹۹ خبر داد و گفت: ۸۵۰۰ دستگاه ماشین آلات راهداری، عملیات راهداری پیش رو را پشتیبانی می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ،رضا اکبری معاون راهداری از تشکیل قرارگاه نوروزی در این سازمان برای مقابله با سه سیل پیش‌بینی شده تا ۱۰ فروردین ۹۹ خبر داد و گفت: ۸۵۰۰ دستگاه ماشین آلات راهداری، عملیات راهداری پیش رو را پشتیبانی می‌کنند.  بر اساس پیش بینی سازمان هواشناسی جبهه نسبتا قوی از چهارشنبه هفته جاری وارد کشور شده و تعدادی از استان ها را درگیر می کند.

وی ادامه داد: مطابق این پیش بینی بیشترین بارش ها در استان های خوزستان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، ایلام، کرمانشاه، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان و قزوین روی می دهد.

وی با اشاره به اینکه پیش بینی انجام سفر بالا در نوروز امسال با توجه به شرایط کشور نداریم، اما در عین حال ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای در استان ها در آماده باش کامل قرار گرفته اند.

وی افزود: مجموعا پیش بینی های سازمان هواشناسی و چند مرجع معتبر هواشناسی دنیا، مجموع اطلاعات تا روز ۱۰ فروردین ۹۹ جمع آوری شده است. مبنی بر اینکه تا ۱۰ فروردین در کدام استان ها بارش برف و باران و چه میزان بارشی هم روی می دهد،جمع آوری شده است.

معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل همچنین گفت: بر اساس جدول مربوطه بیشترین بارندگی آخر هفته را در استان خوزستان خواهیم داشت.

اکبری با اشاره به برگزاری جلسه تصمیم گیری برای اقدامات مربوط به پیشگیری از خسارت های سیل، یادآور شد:

بر این اساس برای استان هایی که پیش بینی بارش نسبتا بالایی را تا ۱۰ فروردین دارند ،مقرر شد برای اجاره ماشین آلات موردنیاز در نقاط خاص اعتبار پرداخت شود.

وی تاکید کرد: ماشین آلات راهداری برای جلوگیری از تخریب پل ها در سیل، با برش هایی قبل و بعد از پل حفظ جان پل را انجام خواهند داد.

وی همچنین با اعلام اینکه قرارگاه زمستانی راهداری از امروز با وظیفه جدید با توجه به وقوع احتمالی سیل و مسائل مربوط به حمل و نقل و کرونا تغییر ماهیت می دهد، اظهار کرد: برای ۳ بارش تقریبا شدید تا ۱۰ فروردین ۱۵۰۰ گشت راهداری، ۱۳۷۰ اکیپ راهداری و ۹۰۰ راهدارخانه را در سراسر کشور فعال هستند.

معاون سازمان راهداری اضافه کرد: ۱۲۰۰۰ پرسنل راهداری به صورت شیفت در ایام سیل و بارندگی به صورت ۲۴ ساعته آماده باش هستند. ضمن اینکه حدود ۸۲۰۰ دستگاه ماشین آلات سنگین، نیمه سنگین و سبک و ۲۰۰ تا ۳۰۰ دستگاه ماشین آلات استیجاری عملیات نوروزی راهداری را پشتیبانی می کنند.