شناسهٔ خبر: 79429 - سرویس وزارتی
نسخه قابل چاپ

وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد

سیل سوم فروردین ۱۳۰ راه روستایی را مسدود کرد/ راه روستاهای در محاصره سیل با تلاش راهداران در حال بازگشایی است

محمد اسلامی وزير راه و شهرسازى گفت: در پی وقوع سیل شب گذشته به راه و پل های استان های بوشهر، کرمانشاه، جنوب کرمان، سیستان و بلوچستان به ویژه در جنوب کرمان و خواسته در شهرستان کهنوج خساراتی وارد شد که راه ها با همکاری راهداران در حال بازگشایی است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، در پی وقوع باران های سیل آسا در شب گذشته به راه و پل های استان های بوشهر، کرمانشاه، جنوب کرمان، سیستان و بلوچستان به ویژه در جنوب کرمان و خواسته در شهرستان کهنوج خساراتی وارد شد .

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در گفتگو با رادیو پیام با بیان این مطلب افزود: در پی وقوع سیل در شب گذشته نیروهای راهداری در لحظات اولیه وقوع بارش در راه ها مستقر شدند و هم اکنون نیز مستقر هستند تا راه های آسیب دیده از سیل را سریع‌تر ترمیم کنند.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تخریب تعدادی از پل ها در این مناطق  افزود : هم اکنون نیروهای راهداری تجهیزات مورد نیاز را به این مناطق ارسال نموده اند و در حال حمل لوله هایی با قطر بزرگ به این مناطق هستند تا هر چه سریعتر این مسیر ها را ترمیم و راه های مسدود شده را بازگشایی نمایند تا عبور و مرور بر قرار شود.

محمد اسلامی همچنین اظهار داشت:  تعدادی از روستاها در محاصره سیل قرار گرفته بودند که نیروهای راهداری در حال بازگشایی مسیر هستند و پیش‌بینی می‌شود تا هر چه سریعتر ترمیم های اولیه خاتمه یابد و شرایط به حالت عادی بازگردد.

به گزارش سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، وی در پایان با اشاره به اینکه نقاط جنوب و جنوب شرقی کشور سالها با بحران خشکسالی و بحران نبود آب آشامیدنی روبه‌رو بوده است، افزود : ناگفته نماند به لطف خدا هم اکنون در پی بارش‌های اخیر سدها پر از آب شده و امکانات زیستی برای مردم این مناطق فراهم شده است که با تمهیدات  پیش‌بینی شده امیدواریم خود را برای چنین ظرفیتی آماده کنیم.