شناسهٔ خبر: 79580 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان اعلام کرد

لگه گیری ۲هزار متر مربع از محورهای مواصلاتی در نوروز ۹۹

لکه گیری مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان از درز و لکه گیری ۲ هزار و ۹۴۹ متر مربع از محورهای مواصلاتی این استان از ۲۵ اسفند تا پایان نهم فروردین ماه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از  روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان، ایوب کرد برخورداری از آسفالت مناسب در محورهای مواصلاتی را از مطالبات به حق کاربران جاده ای دانست و افزود: این اداره کل از تمام توان خود برای اجرای هر چه بهتر امور حوزه راهداری استفاده می کند تا شهروندان در آسایش کامل از امکانات و زیر ساخت های مناسب بهره مند باشند.

وی با بیان اینکه راهداران با روحیه جهادی به طور شبانه روز در تمامی ایام سال در جاده های سیستان و بلوچستان در تلاشند، گفت: ترمیم افزون بر ۳۸۷ متر مربع علائم عمودی، افقی و تجهیزات ایمنی راه ها، بازگشایی و پاکسازی ۳۴ محور از بقایای سوانح رانندگی جاده‌ ای و ترمیم ۴۸۲ متر گاردریل از دیگر اقدامات راهداران در این مدت بوده است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان افزود: همچنین نیروهای این اداره کل از ۲۵ اسفندماه سال گذشته تاکنون اقدام به شستشو و پاکسازی تعداد۴  هزار و ۲۲۸ مورد از علائم و حفاظ های جاده ای، جمع آوری و پاکسازی ۳۲۵ لاشه حیوانات از سطح محورها و ۶۵ مورد آبرسانی به نمازخانه های بین راهی کرده اند.

کرد با تاکید بر پرهیز مردم از انجام سفرهای غیر ضروری گفت: ضمن اینکه به مردم تاکید می کنیم در شرایط کنونی که کشور با بحران کرونا مواجه است از سفر خودداری و در خانه بمانند، با توجه به شرایط جوی استان و لغزندگی محورها و احتمال سیلابی شدن رودخانه ها نیز توصیه می شود در محورهای مواصلاتی به هیچ وجه تردد نکنند.

وی با اشاره به حمل کالاهای اساسی از بندر چابهار گفت: عنایت به موقعیت جغرافیایی ویژه و وجود زیر ساخت های مناسب در بندر چابهار، عملیات تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی از جمله گندم در بندر مذکور با قوت در جریان است.