شناسهٔ خبر: 80596 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

دهمین جلسه کمیسیون اجرائی مدیریت ایمنی حمل و نقل استان اردبیــل

ثبت بیش از ۴ میلیون تردد در محورهای مواصلاتی استان اردبیـــــل

1cbe3003-6e29-4055-acf5-7cdb264a578d.jpg مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل گفت: بیش از ۴ میلیون ۴۹۴ هزار تردد در فروردین ماه سال جاری در محورهای مواصلاتی استان به ثبت رسید.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهــرسازی، علی رحمتی که در جلسه کمیسیون ایمنی راههای استان در محل استانداری اردبیل سخن می گفت افزود: این میزان تردد توسط ۶۴ سامانه تردد شماری به ثبت رسیده است. 

عضو شورای اداری استان اردبیل میانگین سرعت استان را در مدت یاد شده ۷۲ کیلومتر بر ساعت عنوان کرد و گفت: بخاطر شیوع ویروس کرونا و اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی میزان تردد فروردین ۹۹ در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۵۳ درصد کاهش یافته است.

رئیس کمیته حمل ونقل ستاد اجرائی خدمات سفر استان اردبیل با اشاره به اینکه بیشترین تردد با ۴۰۳هزار مورد در محور اردبیل – آستارا و بالعکس به ثبت رسیده گفت: در محور اردبیل مغان و بالعکس محدوده سه راهی صحرا ۳۹۴ هزار تردد و اردبیل خلخال و بالعکس نیز ۳۰۴ هزار به ثبت شده است.

دبیر کمیسیون اجرائی مدیریت ایمنی حمل و نقل استان اردبیــل هوشمندسازی جاده های استان را از جمله برنامه های مهم اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل دانست و تصریح کرد:علاوه بر ۶۶ سامانه تردد شماری ۴۰ دوربین نظارت تصویری،۴۰ سامانه ثبت تخلفات عبور و مرور سرعت و ۲ سامانه توزين حين حركت نیز در محورهای مواصلاتی استان اردبیل فعال است.

مدیرکل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: در ۱۱ ماه سال گذشته استان اردبیـل با کاهش ۱۹.۵ درصدی متوفیات تصادفات برون شهری رتبه اول کشور را کسب کرد.

رحمتی با قدردانی از تلاش های همه دستگاههای حاضر در این کمیسیون و فعالان رسانه ای تصریح کرد: بر اساس گزارش ها و بررسی های انجام شده توسط دفتر آمار،ایمنی و ترافیک سازمان راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای کشور در مجموع تصادفات برون شهری و روستائی نیز استان اردبیل با کاهش۱۱درصدی در رتبه ۴ کشوری قرار گرفت.

عضو شورای اداری استان اردبیل ایمن سازی محورها،اصلاح و حذف نقاط حادثه خیز را از اولویت های اصلی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل دانست و گفت: از ۲۶ نقطه حادثه خیز شناسایی شده در محورها ۱۱ مورد حذف و اصلاح شده و عملیات اصلاح ۸ نقطه دیگر نیز درحال اجراست.