شناسهٔ خبر: 80705 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران:

اقدام ملی عرضه مسکن راهکاری برای احقاق حقوق مردم است/ برخی تعاونی‌ها در پروژه‌های مسکن مهر امروز همچنان حرف‌های ۱۰ سال گذشته را می‌زنند

خلیل محبت خواه مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران در دیدار با فرماندار شهرستان دماوند با اشاره به فرصت سوزی‌های صورت گرفته بابت مسکن مهر در بعضی از تعاونی‌ها، ظرفیت اقدام ملی را یک راهکار جدید برای احقاق حق مردم دانست.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، خلیل محبت خواه در نشستی دو ساعته با فرماندار و نماینده مجلس شهرستان دماوند با اشاره به فرصت سوزی‌های صورت گرفته بابت مسکن مهر در بعضی از تعاونی‌ها و مورد نکوهش قرار دادن آن، ظرفیت اقدام ملی را یک راهکار جدید برای احقاق حق مردم دانست.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران در این جلسه اظهار داشت: اصلا قابل قبول نيست كه بعد از ۱۰ سال كه زمین در طی سال‌های گذشته و در زمان پروژه‌های مسکن مهر تحویل تعاونی‌ها شد، آن‌ها از این فرصت استفاده نكرده و امروز دوباره حرف‌های گذشته را مطرح می‌کنند.

در ادامه این نشست محبت خواه اظهار داشت: مردم چگونه بعد از ۱۰ سال دوباره می‌توانند به این دست تعاونی‌ها اعتماد کنند و لذا تعاونی‌ها باید طبق جدول و برنامه ریزی فرمانداری شهرستان دماوند متقاضیان باقی مانده را بر اساس زمان و میزان مبالغ واریزی معرفی کنند. در این خصوص اداره کل سعی می کند تا افراد واجد شرایط استفاده از مسکن در طرح اقدام ملی تولید مسکن را پالایش كند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با اشاره به اهمیت شفاف سازی عملکرد تعاونی ها خواستار حل مشکلات قانونی شد و گفت با متخلفات برخورد قانونى خواهد شد.

وى در پایان تاکید کرد: سعی داریم با هماهنگی معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی به حل و فصل مشکلات متقاضیانی بپردازیم که تاکنون از خدمات دولتی استفاده نکردند و جزو  تعاونی‌های مساکن مهر باقی مانده این شهرستان هستند.