شناسهٔ خبر: 81058 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان خبر داد

صدور مجوز تردد محدود ناوگان باری متوقف در مرز میرجاوه

س و ب - پایانه مرزی میرجاوه.jpeg مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان از صدور مجوز تردد محدود ناوگان باری متوقف در مرز میرجاوه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی  ایوب کرد گفت: به دلیل شیوع بیماری کرونا و محدودیت های ناشی از آن، کشور پاکستان از اوایل اسفند ماه سال گذشته نسبت به بستن مرز مشترک در محل پایانه مرزی میرجاوه و توقف تبادلات مرزی بین دو کشور اقدام کرده که در نتیجه آن تعداد کثیری از ناوگان باری عمدتاً حامل گاز صادراتی در مرز مذکور متوقف شدند.

وی افزود: خوشبختانه با پیگیری های انجام شده توسط استانداری سیستان و بلوچستان، این اداره کل، اداره کل گمرکات استان و سایر دستگاه های متولی و رایزنی های به عمل آمده توسط وزارت امور خارجه، کشور پاکستان از ساعت ۱۰ صبح روز چهارشنبه مورخ ۲۴ اردیبهشت ماه مجوز ورود محدود ناوگان به خاک خود را از طریق مرز میرجاوه صادر کرده است که این مسئله تنها شامل ۶۰۰ دستگاه ناوگانی است که از اسفند ماه در مرز متوقف بوده اند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان گفت: این دسته از ناوگان با رعایت کلیه دستورالعمل های بهداشتی و مقررات مرزی، تنها در روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه از ساعت ۸ صبح لغایت ۱۴ و به تعداد روزانه ۵۰ دستگاه، حق ورود به کشور پاکستان و تخلیه محموله خود در محل پیش بینی شده در پایانه مرزی آن کشور را دارند و بلافاصله بدون توقف و یا ورود به عمق خاک آن کشور، به کشورمان باز می گردند.

کرد تأکید کرد: تجار، بازرگان و صاحبان کالا و همچنین شرکت حمل و نقل داخلی و بین المللی، تا اطلاع ثانوی اکیداً از ارسال بار و اعزام ناوگان باری به مرز میرجاوه خودداری کنند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان در پایان تصریح کرد: برقراری مجدد جریان تردد عادی ناوگان باری از طریق پایانه مرزی میرجاوه با جدیت از سوی دستگاه های متولی در دست پیگیری است.