شناسهٔ خبر: 82514 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

فرمانده یگان حفاظت راه و شهرسازی استان اردبیل:

۵۴ هکتار اراضی ملی رفع تصرف شده است

اردبیل تیر کد 01 فرمانده یگان حفاظت راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: ۵۴ هکتار از اراضی استان اردبیل با اجرای ۴۹ مرحله ماموریت در یک سال اخیر رفع تصرف شده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، فرهاد احدی فرمانده یگان حفاظت راه و شهرسازی استان اردبیل با اعلام این مطلب اظهار کرد: این اراضی به ارزش بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان و با انجام ماموریت‌های یگان حفاظت راه و شهرسازی استان اردبیل رفع تصرف شده و در این زمینه پرونده متهمان به مراجع قضائی ارجاع شده است.

وی فعالیت یگان حفاظت را با بکارگیری ۲۳ نفر نیروی حفاظتی و مراقبتی، کادر انتظامی و سربازان وظیفه یادآورشد و خاطرنشان کرد: ما در سال گذشته بابهره گیری ازتعداد ۱۰دستگاه خودروی گشت سازمانی و موسسه‌ای سعی کردیم تا عملیات خود را در سطح استان انجام دهیم.

فرمانده یگان حفاظت راه و شهرسازی استان اردبیل افزود: در این مدت زمان تعداد ۵۲۰ مرحله راه اندازی تیم های گشت حفاظت اراضی با خودروی سازمانی، یک هزار و ۵۳۱ مرحله گشت زنی با  خودروی موسسه‌ای و یک هزار و  ۱۵۳ مرحله گشت پیاده با استقرار سربازان وظیفه انجام شده است.

احدی از تجهیز مسئولان گشت حفاظت اراضی شهرستان‌های استان به دستگاه تبلت و نرم‌‌افزار سامانه کنترل حفاظت اراضی خبرداد وگفت: با تجهیز گشت حفاظت شهرستان‌های مختلف استان سعی شده تا این خودروها به چراغ گردون و برچسب معرف حفاظت اراضی تجهیز شود.

وی از برگزاری ۶۳۱ ساعت جلسه آموزشی کارکنان در دفتر فرماندهی یگان و برگزاری جلسات تعاملی با مراجع قضائی و انتظامی خبر داد و بیان کرد: در ۲۳۰ مرحله بازدید فرماندهی و جانشین یگان حفاظت استان از اراضی تخت پوشش انجام شده است.