شناسهٔ خبر: 82584 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

ثبت نام آزمون های ورود به حرفه مهندسان سال ۹۹ آغاز شد

آزمون ورود به حرفه مهندسان سرپرست معاونت مسکن و ساختمان راه و شهرسازی خراسان شمالی از آغاز ثبت نام آزمون های ورود به حرفه مهندسان در سال ۹۹ خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، علی فخرانی اظهار داشت: به اطلاع کلیه متقاضیان آزمون‌های ورود به حرفه مي‌رساند، پیرو تعلیق زمان برگزاری آزمون‌‌های سال ۹۸ به دلیل شیوع ویروس کرونا، آزمون‌های مذکور در سال ۱۳۹۹ در کلیه رشته‌های مهندسی مندرج در قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان شامل رشته‌های معماری (نظارت، طراحی و اجرا)، عمران (محاسبات، نظارت و اجرا)، تاسیسات‌مکانیکی (طراحی و نظارت)، تاسیسات‌برقی (طراحی و نظارت)، شهرسازی، نقشه‌برداری و ترافیک، همچنین در کلیه رشته‌های کاردانی شامل معماری، عمران، شهرسازی، نقشه‌برداری، تاسیسات‌مکانیکی و تاسیسات‌برقی به همراه آزمون تعیین صلاحیت معماران تجربی به‌طور هماهنگ برگزار می‌شود.

وی افزود: ثبت‌نام آزمون‌ معماری (طراحی) از روز چهار‌شنبه مورخ ۴ تیرماه و سایر صلاحیت ها از روز شنبه مورخ ۷ تیرماه آغاز شده و تا روز سه‌شنبه مورخ ۱۰ تیرماه ادامه خواهد داشت.

فخرانی بیان کرد: آزمون رشته معماری (طراحی) روز پنجشنبه مورخ ۶ شهریورماه ۹۹و آزمون‌های (تستی) سایر رشته‌ها روزهای پنجشنبه و جمعه مورخ ۳ و ۴ مهرماه ۹۹ برگزار می شود.

سرپرست معاونت مسکن و ساختمان راه و شهرسازی خراسان شمالی تصریح کرد: همچنین  داوطلبان آزمون‌های تستی که در سال ۱۳۹۸ ثبت‌نام نموده‌اند و سایر داوطلبانی که به هر دلیل در آن مقطع زمانی موفق به ثبت‌نام نشده‌اند می‌توانند از روز شنبه مورخ  ۷ تیرماه ساعت ۱۶  تا پایان روز سه‌شنبه مورخ ۱۰ تیرماه نسبت به اعمال اصلاحات موردنظر و همچنین ثبت‌نام اقدام نمایند.

فخرانی متذکر شد : کلیه متقاضیان دریافت پروانه اشتغال به‌کار می‌توانند با مراجعه به درگاه الکترونیکی inbr.ir از طریق سامانه ثبت‌نام آزمون‌ها، نسبت به ثبت‌نام و اعمال اصلاحات احتمالی اقدام نمایند. لازم بذکر است متقاضیانی که قبلاً برای آزمون اسفندماه سال ۱۳۹۸ ثبت‌نام نموده‌اند نیاز به ثبت‌نام مجدد ندارند و صرفاً در صورت نیاز به تغییر می‌توانند نسبت به اصلاح و ویرایش اطلاعات ثبت‌نام و احیاناً تغییر محل آزمون اقدام نمایند.