شناسهٔ خبر: 83263 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

سيمولاتور تقرب و رادار فرودگاه مشهد افتتاح شد

فرودگاه مشهد صبح امروز با حضور رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، سیمولاتور تقرب و رادار فرودگاه بین المللی مشهد افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران؛ با افتتاح این سیمولاتور که با تلاش همکاران بخش های عملیات هوانوردی و فرودگاهی فرودگاه مشهد تکمیل و به روز رسانی شده است، امکان برگزاری دوره های آموزشی پودمانی تقرب (۰۵۳) و رادار(۰۵۴) برای کارکنان کنترل ترافیک هوایی سراسر کشور فراهم شد.

سیاوش امیرمکری رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها که به همراه حسین اسفندیاری عضو هیات مدیره و راهبر عملیات فرودگاهی، محمد امیرانی معاون عملیات هوانوردی و مصطفی صفایی معاون عملیات فرودگاهی به مشهد سفر کرده بود، صبح امروز ۲۶ تیر ماه ضمن افتتاح سیمولاتور فرودگاه بین المللی مشهد، از پروژه‌های این فرودگاه بازدید کرد.

این پروژه‌ها شامل محوطه سازی( ده و نیم هکتار با پیشرفت فیزیکی ۹۸ درصد)، احداث جایگاه DE icing (۱۳۰۰۰ مترمربع و ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی)، توسعه ترمینال داخلی(۱۲ هزار مترمربع با ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی) و همچنین تکمیل سقف ترمینال ورودی خارجی (۱۰ هزار مترمربع و ۶۵درصد پیشرفت فیزیکی) می شود.

 امیرمکری در این بازدید فشرده ضمن ابراز رضایت از روند پروژه‌ها، بر توسعه فرودگاه مشهد بدون هیچ وقفه ای تاکید کرد.