شناسهٔ خبر: 83633 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای لرستان خبر داد

لرستان چهارمین استان در کاهش تلفات جاده ای

1A6A0255.JPG استان لرستان در سه ماهه اول سال جاری با ۴۵.۲ درصد کاهش تلفات جاده‌ای نسبت به مدت مشابه سال قبل، در رتبه چهارم کشور قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (لرستان) عباس شرفی، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان گفت: بنا به اعلام سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، از ابتدای سال جاری تا پایان خرداد ماه تعداد تلفات ناشی از تصادفات جاده ای در محورهای مواصلاتی استان لرستان ۳۴ نفر بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل با ۶۲ مورد فوتی معادل ۴۵.۲ درصد کاهش یافته است.

وی افزود: براساس این آمار، لرستان از نظر کاهش تلفات جاده ای در سه ماهه ابتدایی سال  پس از استان های سیستان و بلوچستان، بوشهر و خراسان رضوی در رتبه چهارم کشور قرار دارد.

شرفی گفت: با توجه به سیل های فروردین ۹۸، آمار تلفات جاده ای در سه ماهه اول سال گذشته روند افزایشی داشت که با اقدامات واکنش سریع این اداره کل در آشکارسازی و رفع نقاط پرتصادف موفق به کاهش تلفات شدیم، خوشبختانه در سال جاری شاهد روند نزولی تلفات جاده ای هستیم و امیدواریم با تلاش راهداران، تعامل بین بخشی دستگاه های عضو کمیسیون ایمنی حمل و نقل و پلیس و همراهی و پایبندی مردم به قانون ضمن حفظ این آمار؛ موفق به کاهش بیشتر سوانح در استان شویم.

لازم به ذکر است برابر همین آمار، در سه ماهه ۹۹ تعداد هزار و ۲۸۳ نفر در تصادفات جاده ای کشور جان باخته اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل با هزار و ۶۶۲ نفر ۲۲.۸ درصد کاهش نشان می دهد.