شناسهٔ خبر: 85042 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

جلسه شورای تامین مسکن استان بوشهر برگزار شد

جلسه دیروز2.jpeg به‌منظور بررسی آخرین وضعیت پروژه‌های مسکن مهر وطرح اقدام ملی مسکن در استان جلسه شورای تامین مسکن به ریاست استاندار بوشهر برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (بوشهر) جلسه شورای تامین مسکن استان به ریاست استاندار و با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، مدیرکل و معاونت بازآفرینی شهری ومسکن راه و شهرسازی و سایر اعضای این شورا در محل سالن جلسات استانداری برگزار و آخرین وضعیت پروژه‌های مسکن مهر و نیز آخرین اقدامات انجام شده طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن در استان مورد بحث بررسی قرار گرفت.

مدیر کل راه وشهرسازی استان بوشهر در خصوص آخرین وضعیت طرح اقدام ملی مسکن اظهار داشت: براساس اقدامات انجام شده تا کنون ۸۰۶۷ نفر در استان بوشهر نسبت به ثبت نام در طرح اقدام ملی مسکن اقدام نموده اند که از این تعداد تا کنون ۳۹۵۱ نفر فرم ج سبز دارندکه  ۳۳۲ نفر افتتاح حساب کرده و ۱۷۱ نفر از این افراد واریز وجه انجام داده اند  .

رستمی افزود : عملیات اجرایی ۳۹۴ واحد در شهر جدید عالیشهر آغاز و ۱۴۴ واحد در خورموج نیز بزودی شروع خواهد شد.

وی ضمن اشاره به مصوبات جلسه قبل افزود:این جلسه به منظور پیگیری مصوبات جلسه قبل در خصوص،وضعیت مسکن مهر پرگان برازجان،۳۲۰ واحد مسکن مهر ولایت بوشهر،۶۱واحد مسکن مهر سپاه امام صادق(ع)عالیشهرومسکن مهر دیلم وارائه گزارش توسط تعاونی های مربوطه، ایجاد راه دسترسی به بیمارستان غربالگری ومسکن مهر ولایت توسط شهرداری بوشهر، اقدامات انجام شده در خصوص طرح اقدام ملی توسط راه وشهرسازی ، بنیاد مسکن ، شرکت عمران عالیشهروستاد اجرایی فرمان حضرت امام ره،  اعلام کاهش هزینه صدور پروانه ساختمانی وخدمات فنی ومهندسی ،نظام مهندسی ساختمان به میزان حداقل ۵۰% در طرح اقدام ملی مسکن برگزار شد.

 گراوند،  استاندار بوشهر در بخشی از سخنان خود به مسکن مهر اشاره کرد وافزود: دستگاه‌های متولی مسکن مهر استان باید تلاش کنند پروژه‌های باقی‌مانده هر چه زودتر پایان یافته و به متقاضیان تحویل شود وپرونده مسکن مهر در استان بسته شود.

وی در ادامه به اجرای طرح اقدام ملی مسکن اشاره کرد واظهار داشت:اجرای طرح اقدام ملی مسکن ازدیگر طرح‌هایی است که دولت برای خانه‌دار کردن اقشار مختلف جامعه خصوصاً افراد متوسط و کم‌درآمد جامعه ارائه کرد که با توجه به وضعیت اقتصادی  استان بوشهردر این راستا باید با جدیت و تعامل مناسب مدیران دنبال شود.

گراوند با اشاره به این نکته گفت: دستگاه‌های استان به صورت جدی و با بهره گیری از تمامی ظرفیتهای موجود،مسائل مربوط به طرح اقدام ملی مسکن را پیگیری نموده تا استانی پیشرو درزمینه اجرای این طرح باشیم.

استاندار در ادامه با تاکید برهمراهی دستگاه های متولی در اجرای طرح اقدام ملی مسکن خاطرنشان کرد:انتظار داریم مجوزها در کوتاه ترین زمان ممکن صادر شود ونظارت های فنی واجرایی طرح اقدام ملی مسکن به گونه ای باشد که شاهد تکرار حاشیه هایی که برای مسکن مهر بوجود آمد نباشیم.

 

وی در آخر یادآور شد:مطمئنیم که با اجرایی شدن این طرح  میتوانیم شاهد تعدیل قیمت زمین و مسکن وافزایش امید دربین افراد جامعه باشیم.

 

در پایان هرکدام از مدیران  دستگاههای اجرایی مرتبط گزارشی از عملکرد حوزه کاری خود را در حوزه مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن به شورا ارائه کردند.