شناسهٔ خبر: 86323 - سرویس هواشناسی
نسخه قابل چاپ

کارشناس سازمان هواشناسی خبر داد

کاهش ۵ تا ۸ درجه ای دما در شمال شرق کشور از فردا/خیزش گردوخاک در ۵ استان جنوبی/ تهران خنک‌تر می‌شود

طوفان شن در سیستان و بلوچستان کارشناس سازمان هواشناسی با اعلام کاهش ۴ تا ۶ درجه‌ای دما در سواحل دریای خزر از کاهش ۵ تا ۸ درجه‌ای دما در شمال‌شرق کشور از فردا خبر داد و برای پنج استان جنوبی، خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا را پیش‌بینی کرد.

امین‌حسین نقشینه کارشناس سازمان هواشناسی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، آخرین وضعیت جوی کشور را برای امروز ۵ آبان و روزهای آتی، اعلام کرد و گفت: تا پنجشنبه جوی نسبتا پایدار در بیشتر مناطق کشور حاکم است. امروز و فردا سواحل مرکزی و غربی دریای خزر و چهارشنبه و پنجشنبه در استان‌های گیلان، مازندران و گلستان، بارش پراکنده رخ می‌دهد.

کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه تا چهارشنبه دمای هوا در سواحل دریای خزر ۴ تا ۶ درجه کاهش می‌یابد، افزود: دما از فردا در شمال‌شرق کشور تا روز پنجشنبه بین ۵ تا ۸ درجه کاهش خواهد داشت.

به گفته نقشینه، از فردا تا پنجشنبه با توجه به شرایط پایداری و سکون نسبی جو، کاهش کیفیت هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت به ویژه در تهران و کرج پیش‌بینی شده است. عصر چهارشنبه و پنجشنبه نیز وزش باد در مناطقی از خراسان‌جنوبی، سیستان‌و‌بلوچستان، شرق استان‌های کرمان و هرمزگان افزایش می‌یابد که احتمال خیزش گردوخاک برای این مناطق نیز وجود دارد.

وی توضیح داد: تهران امروز غبار صبحگاهی خواهد داشت و آسمان در پایتخت تا قسمتی ابری خواهد شد.

به گفته نقشینه، بیشینه دمای تهران امروز به۲۴ درجه و فردا ۲۵ درجه سانتیگراد خواهد شد و فردا و پس فردا نیز تهران غبار محلی دارد. کمینه دمای شمیرانات ۹ و مهرآباد به ۱۳ درجه سانتیگراد خواهد رسید. پنجشنبه و جمعه تهران اندکی خنک‌تر می شود.