شناسهٔ خبر: 91298 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

مدیرعامل شرکت عمران بهارستان اعلام کرد:

عزم مدیریت کلان استان اصفهان در سرعت بخشیدن به تکمیل متروی بهارستان/اختصاص ۲۱۳ میلیارد تومان اعتبار از محل منابع ملی برای تکمیل این طرح کلان شهری

مترو بهارستان مدیرعامل شرکت عمران بهارستان گفت: طرح اتصال قطار شهری بهارستان به خط یک اصفهان، با پیشرفت ۹۱ درصد عملیات زیرسازی و ۶۰ درصد روسازی به زودی تکمیل و ایستگاه مترو در شهر جدید بهارستان آماده بهره برداری اولیه می شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، مدیرعامل شرکت عمران بهارستان گفت: طرح اتصال قطار شهری بهارستان به خط یک اصفهان، با پیشرفت ۹۱ درصد عملیات زیرسازی و ۶۰ درصد روسازی به زودی تکمیل و ایستگاه  مترو در شهر جدید بهارستان آماده بهره برداری اولیه می شود.

وی با اشاره به اینکه مجموع هزینه اجرای این طرح از محل منابع ملی و داخلی طی سال های ۹۰ تا ۹۹ حدود ۵۶۶ میلیارد تومان بوده است، گفت:  از این میزان اعتبار تخصیص داده شده ۱۴۶ میلیاردتومان مربوط به سال های ۹۰ تا ۹۸ است درحالیکه سال ۹۹،  ۲۱۳ میلیارد تومان اعتبار از محل منابع ملی برای تکمیل این طرح کلان شهری اختصاص داده شده است. 

محمدرضا احمدی، عملکرد مقایسه ای تامین اعتبار برای پیشبرد اهداف پروژه را در سال ۹۹ از محل منابع ملی وداخلی ۳۶۵ میلیارد تومان برشمرد و گفت: باتوجه به اینکه در سال های ۹۰ تا ۹۹ درمجموع از محل منابع ملی وداخلی درمجموع ۵۶۶ میلیارد تومان اعتبار تامین شده، ۶۴ درصد آن معادل ۳۶۵ میلیارد تومان درسال ۹۹ محقق شده است.به بیان دیگر طی سال گذشته روزانه یک میلیارد تومان در پروژه مذکور هزینه شده که در نوع خود کم مانند است.

لازم به ذکر است پس از ورود مستقیم استاندار معزز اصفهان  و انعقاد تفاهم نامه  در بازدید مشترک ایشان با معاونت محترم ریاست جمهوری و رییس سازمان برنانه و بودجه از پروژه، بیش از ۱۹۰ میلیارد منابع مالی جدید به پروژه تزریق و روند فعالیت های اجرایی چند برابر شد.

همچنین شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید نیز طی سال گذشته بیش از ۱۵۰ میلیارد تومان از منابع داخلی خود در پروژه مذکور هزینه کرده است.

مدیرعامل شرکت عمران بهارستان افزود: این موفقیت نشان از عزم راسخ در تکمیل قطار شهری بهارستان و به ثمر نشستن تلاش های شبانه روزی و بی وقفه در تحقق این آرزوی ملی برای شهروندان بهارستانی در برخورداری از مترو است.

احمدی تامین مجموع ریل و متعلقات روسازی مورد نیاز اجرای قطار شهر بهارستان را داخلی برشمرد و گفت: هم اکنون و علی رغم تعطیلات نوروزی،سکوهای ایستگاه بهارستان در حال اجرا است.

وی افزود: در ماه آینده هم مناقصه ی اجرای ایستگاه راه آهن و خرید و اجرای برق بالاسری این طرح  برگزار می شود.

مدیرعامل شرکت عمران بهارستان گفت:  شهر  بهارستان دومین شهر جدید پس از هشتگرد است که با بهره برداری از آن به مادر شهر متصل می شود و پس از اتصال ریلی بهارستان به اصفهان کیفیت زندگی دراین شهر جدید بهبود خواهد یافت.

خط قطار شهری صفه – بهارستان توقفگاه صفه در انتهای جنوبی خط ۱ قطار شهری کلانشهر اصفهان را به شهر جدید بهارستان متصل خواهد کرد.

قطار شهری اصفهان – بهارستان به طول 14/7 کیلومتر در قالب 9/5 کیلومتر آن زیرزمینی و 4/6کیلومتر آن هم روزمینی اجرا شده است.