شناسهٔ خبر: 97227 - سرویس جاده‌ای
نسخه قابل چاپ

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای:

از ابتدای سال بالغ بر ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تن کالای اساسی از بنادر وارد کشور شده است

داریوش امانی از ابتدای سال تاکنون ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تن کالای اساسی توسط ناوگان حمل و نقل جاده‌ای کالا از بنادربه کشور وارد شده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، داریوش امانی معاون وزیر و رئیس این سازمان با اعلام این مطلب گفت: بر اساس آمار بارگیری کالاهای اساسی از بنادر کشور، بندر امام خمینی (ره) با صدور بیش از ۲۸۵ هزار بارنامه و بارگیری در حدود ۶ میلیون و ۸۰۰ هزارتن و سهم ۶۲ درصدی در بین بنادر کشور در زمینه حمل کالاهای اساسی در جایگاه نخست قرار دارد.

وی افزود: با توجه به این که بیشترین حجم جابجایی کالاهای اساسی در بین بنادر کشور، متعلق به بندر امام خمینی(ره) است، روزانه ۲۵۰۰ دستگاه کامیون به این بندر اعزام می‌شود و آمار حمل کالاهای اساسی روزانه نزدیک به ۶۰ هزار تن از این بندر بوده و پس از مصوبات شورای عالی ترابری کشور در حال حاضر این رقم به ۶۶ هزار تن رسیده است.

امانی با بیان این که طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، در تلاش هستیم تعداد کامیون‌های ارسالی به بندر امام خمینی(ره) افزایش یابد، افزود: ورود کالاهای اساسی به کشور از طریق بنادر چابهار، شهید رجایی، امیر اباد، نوشهر، انزلی و فریدونشهر نیز انجام می‌شود و روزانه قریب به ۳۵۰۰ دستگاه ناوگان حمل و نقل جاده‌ای کالای کشور در بنادر مختلف در امر جابجایی این کالاها فعالیت دارند.

به گزارش سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، وی افزود: طبق مصوبات شورای عالی ترابری کشور مقرر است با آغاز حمل یکسره کالاهای اساس از کشتی به ناوگان و رفع مشکلات مربوط به فرایند ترخیص کالاهای اساسی، حمل این کالاها تسهیل و تسریع شود و امیدواریم رقم فعلی حمل روزانه ۹۲ هزار و ۵۰۰ تن کالا پس از اجرایی شدن مصوبات مذکور افزایش یابد.