شناسهٔ خبر: 97480 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

برای نخستین بار صورت گرفت

اختصاص ۱۸۰ میلیارد ریال اعتبار برای ساماندهی حاشیه شهر سراوان

سراوان.jpg رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان سراوان از اختصاص ۱۸۰ میلیار د ریال اعتبار در سالجاری برای ساماندهی محلات مورد هدف باز آفرینی این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی(سیستان و بلوچستان)، عبدالعلیم درازهی رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان سراوان از اختصاص ۱۸۰ میلیار د ریال اعتبار در سالجاری برای ساماندهی محلات مورد هدف باز آفرینی این شهرستان خبر داد.

وی اظهار داشت: این اعتبار امسال برای نخستین بار و به منظور بهسازی معابر و احداث مدرسه در نقاط حاشیه قلعه کهنه، بخشان و‌ قلعه امرا سراوان هزینه می شود.

 رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان سراوان ادامه داد: حدود ۱۶۰هکتار از مساحت محلات حاشیه شهر سراوان دارای مصوبه ستاد باز آفرینی شهری است که چهار محله سکونتگاه را در خود جای داده بطوری که جمعیتی بالغ بر ۱۸ هزار نفر را در این محلات سکونت دارند.
وی بیان کرد: به منظور ارائه خدمات به شهروندان در نقاط مورد هدف طرح باز آفرینی این شهرستان علاوه بر اقدامات عمرانی برگزاری دوره های مهارت آموزی به منظور ایجاد اشتغال برای ساکنین و همچنین دوره های آموزشی تامین سرپناه امن و تکمیل بازارچه های محلی مورد توجه این اداره قرار گرفته است.

درازهی خاطر نشان کرد: هدف اصلی اجرای پروژه های باز آفرینی شهری در محلات مورد هدف ارتقای شاخص های زندگی شهری،‌ دسترسی آسان به خدمات و توانمند سازی ساکنان این محلات است.