شناسهٔ خبر: 36439 - سرویس شرکت‌ها

هشدار هواشناسی درباره بروز طوفان و سیلاب در ۲ روز آتی

باران سازمان هواشناسی کشور با توجه به تداوم فعالیت سامانه بارشی در کشور، درباره لغزندگی جاده های کوهستانی، وزش باد شدید، آبگرفتگی معابر و بروز سیلاب و بالا آمدن آب رودخانه ها در پنجشنبه و جمعه هشدار داد.

به گزار‌ش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، این سازمان در اطلاعیه ای اعلام کرد پنجشنبه (سوم فروردین ماه) بارش برف و لغزندگی جاده در استان های کردستان، کرمانشاه، لرستان، همدان، نواحی کوهستانی مرکزی، زنجان، چهارمحال و بختیاری، غرب اصفهان و خراسان شمالی رخ می دهد.

نیمه جنوبی استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل، ارتفاعات و جاده های کوهستانی دامنه های شمالی و جنوبی البرز در شمال استان های قزوین، البرز، تهران و سمنان و جاده های کوهستانی گیلان و مازندران نیز با بارش برف و لغزندگی جاده روبروست.

همچنین در استان ایلام و شمال و شرق خوزستان وقوع طوفان تندری (وزش باد شدید، تگرگ همراه با آبگرفتگی معابر و احتمال سیلاب مسیل ها و رودخانه ها) پیش بینی می شود.

جمعه (چهارم فروردین ماه)

فردا در استان های کردستان، همدان، نواحی کوهستانی استان مرکزی، ارتفاعات گلستان، خراسان شمالی، مناطق شمالی خراسان رضوی، چهارمحال و بختیاری و غرب اصفهان بارش برف و لغزندگی جاده پدیده غالب است.

جمعه بارش برف در نواحی کوهستانی لرستان، کهگیلویه و بویراحمد، سمنان و دامنه های البرز در مازندران و تهران نیز ادامه می یابد.

ساکنان هرمزگان، فارس، بوشهر، جنوب و غرب کرمان و ایلام نیز جمعه با وقوع طوفان تندری (بارش باران توام با رگبار و صاعقه، باد شدید و تگرگ، احتمال آبگرفتگی معابر و سیلاب در مسیل ها و رودخانه ها) روبرو می شوند.

پیش بینی می شود بارش برف در جاده های کوهستانی شمالغرب، دامنه های البرز و دامنه های زاگرس مرکزی موجب لغزندگی جاده ها و گردنه های کوهستانی شود.

با توجه به این موارد، توصیه می شود برای جلوگیری از خسارت و حفظ ایمنی اقدام های لازم صورت گیرد.

پنجشنبه نیمه غربی خلیج فارس و جمعه و شنبه خلیج فارس و تنگه هرمز مواج است.

از این رو، توصیه می شود تردد شناورهای سبک با احتیاط انجام شود.