شناسهٔ خبر: 42003 - سرویس بنادر و دریانوردی

در بندر خرمشهر برگزار شد:

جزئیات برگزاری جلسه کمیته ایمنی، بهداشت و محیط‌زیست در بندر خرمشهر

جلسه نود و سومین جلسه کمیته عالی ایمنی، بهداشت و محیط‌زیست با حضور مدیرکل، معاونان، رؤسای ادارات و کارشناسان HSE برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره‌کل بندر و دریانوردی خرمشهر، پیش از برگزاری جلسه مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر و اعضای کمیته ایمنی، بهداشت و محیط‌زیست از محوطه‌های بندری و محل فعالیت پروژه‌های در دست اقدام این مجتمع بندری بازدید کردند و در خصوص مسائل ایمنی، بهداشت و محیط‌زیست به بحث و گفتگو پرداختند.

پروژه‌های بهسازی و ترمیم اسکله چهار پست، زمینی کردن خطوط برق بندری، انشعاب‌های سیستم اطفای حریق بندری، برج کنترل و تعمیرگاه بندری از جمله نقاط مورد بازدید اعضای این کمیته بود.

 پس از پایان بازدید در نشستی با حضور اعضای کمیته ایمنی، بهداشت و محیط‌زیست بندر خرمشهر مقرر شد در خصوص انجام تعمیرات اصلاحی به منظور ایزوله سازی، بهبود اتصالات الکتریکی و تهویه ساختمان برج کنترل، هشدارسازی در خصوص حفاری‌ها و جمع‌آوری نخاله‌های حاصل از گودبرداری‌ها در سطح محوطه مجتمع بندری به صورت روزانه و خارج‌سازی کلیه ضایعات و بشکه‌های فرآورده‌های نفتی بدون استفاده از بندر خرمشهر توسط شرکت‌های خدمات بندری و دریایی اقداماتی صورت گیرد.