شناسهٔ خبر: 49382 - سرویس مسکن و شهرسازی

با حضور اصغری مهرآبادی صورت گرفت؛

بهره برداری از ۲۵۸۳ واحد مسکن مهر با اعتباری بیش از ۱۴۵۰ میلیارد ریال در استان کرمان

افتتاح همزمان با هفتمین روز از ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی ۲ هزار و ۵۸۳ واحد مسکن مهر امروز چهارشنبه با حضور قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر در استان کرمان به بهره برداری رسید.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، مدیر مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان کرمان در آئین بهره برداری از واحد‌های مسکن مهر استان گفت: این واحد‌ها با اعتبار بیش از یک هزار و ۴۵۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسیدند که شامل تسهیلات بانکی و آورده متقاضی هستند.

علی حاجی زاده افزود: از تعداد کل این واحد‌ها، ۱۱۴ واحد در شهرستان بافت، ۴۵ واحد در شهرستان رفسنجان، ۷۱۵ واحد در شهرستان سیرجان، یک هزار و ۵۹۶ واحد در شهرستان کرمان و همچنین ۸۳ واحد در شهر‌های زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت واقع شده است.

وی با بیان اینکه در مراحل قبلی ۵۰ هزار واحد مسکن مهر در استان کرمان افتتاح شده است، تصریح کرد: در حوزه شمال استان با واحد‌هایی که امروز افتتاح می‌شود، مجموع واحد‌های بهره برداری شده به ۲۴ هزار واحد می‌رسد.

مدیر مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان کرمان گفت: مشکلاتی در بحث زیربنایی و قضایی در حوزه مسکن مهر داریم که امیدواریم با برطرف شدن آن‌ها در سال آینده شاهد جشن پایانی پروژه مسکن مهر در استان باشیم.

وی اظهار کرد: در بخش روبنایی مسکن مهر استان نیز، عملیات ساخت ۱۰ مسجد و ۶ مدرسه در حال انجام است.

براساس گزارش ایرنا، آئین بهره برداری از واحد‌های مسکن مهر امروز با حضور قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر، معاون امور عمرانی استانداری کرمان، مدیرکل راه و شهرسازی استان و جمعی از مسئولان برگزار شد.