شناسهٔ خبر: 55189 - سرویس مسکن و شهرسازی

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن مطرح کرد؛

اختصاص ۵۰ هکتار زمین جهت اسکان کارکنان معدن سنگ آهن سنگان

حمیدرضا عظیمیان معاون وزیر راه و شهرسازی از تخصیص ۵۰ هکتار زمین جهت ساخت واحد‌های مسکونی کارکنان معادن سنگ آهن سنگان در شهرستان خواف خبر داد و گفت: توافقنامه در دوفاز ۵۰ هکتاری صورت می گیرد که در حال حاضر اراضی فاز اول در شهرستان خواف آماده واگذاری هستند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، حمیدرضا عظیمیان در حاشیه مراسم امضای توافق‌نامه بین سازمان ملی، زمین و مسکن و سازمان توسعه و نوسازی صنایع معدنی، گفت: این توافقنامه که در دو فاز ۵۰ هکتاری تعریف شده، حاصل تلاش یکساله سازمان ملی زمین و مسکن و سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی در راستای حل مشکل مسکن نزدیک به ۱۲ هزار خانوار در این منطقه محروم بوده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: در واگذاری فاز اول این زمینها سعی شده نهایت سهولت در همکاری با سازمان توسعه و نوسازی معادن انجام گیرد که به همین منظور این زمینها به صورت خام و طی قراردادهایی با اجاره ۹۹ ساله، در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت. به این دلیل که ما می خواستیم همه سرمایه مجری صرف ساخت و ساز پروژه و نه خرید زمین بابت آن شود.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با اشاره به اینکه این اراضی در حریم شهر قرار گرفته و دارای ارزش افزوده است گفت: به علاوه از نظر اختصاص پروانه ساخت و خدمات نیز زمین ها دچار مشکلی نیستند و مالکیت دولت نیز بر آنها قطعی است.

وی خاطر نشان کرد: توافقنامه در دوفاز ۵۰ هکتاری صورت می گیرد که در حال حاضر اراضی فاز اول در شهرستان خواف آماده واگذاری هستند.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن این اراضی را با توجه به جمیع جهات مستعدترین زمینهای ممکن در منطقه دانست و گفت: چه به لحاظ دسترسی و چه از نظر پیوستهای فرهنگی زمین ها در موقعیت و شرایط مناسبی واقع شده اند.

به گزارش سازمان ملی زمین و مسکن وی در پایان گفت: سازمان ملی زمین و مسکن متعهد است در صورتی که به هر دلیلی این زمینها تکافوی نیاز کارکنان معدن سنگان را نداشته باشد نسبت به تامین زمین بیشتر برای این افراد اقدام نماید.