شناسهٔ خبر: 55391 - سرویس استان‌ها

رئیس اداره حمل و نقل کالا اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان خبر داد؛

رشد۳۸ درصدی جابجایی كالا در محورهای خراسان جنوبی

حمل بار رئیس اداره حمل و نقل کالا اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان خراسان جنوبی گفت: بررسی انجام شده از سیستم كنترل بارنامه نشان می‌دهد تناژ جابه‌جاشده ۲۹ درصد رشد و سفرهای کامیونی نیز ۳۸ درصد رشد داشته است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان خراسان جنوبی، هادی حیدری، رئیس اداره حمل و نقل کالا اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان، با اعلام این خبر اظهار داشت: بررسی انجام شده از سیستم كنترل بارنامه نشان می‌دهد تناژ جابجاشده در اردیبهشت ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل به میزان ۲۹ درصد رشد داشته و سفرهای کامیونی نیز نسبت به مشابه سال قبل ۳۸ درصد رشد داشته است.

وی، افزود: در این مدت بیش از ۵۴۳ هزار و۶۸۳ تن كالا با تعداد بیش از۳۳ هزار و ۳۰۳سفر كامیون و وانت بار در سطح استان به مقاصد درون و برون استان جابجا شده است.

رئیس اداره حمل و نقل کالا اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان، بیان کرد: عمده کالاهای جابجا شده از مبدا استان به ترتیب، انواع سیمان کیسه‌ای، زغال سنگ، سنگ سنگبری، انواع کاشی و خاک معدنی بوده است.

حیدری، در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر تعداد ۸ هزار و ۵۴۶  نفر راننده حمل و نقل کالای استان اعم از ناوگان باری در حمل ونقل کالای استان با استفاده از ۴ هزار و ۴۶۰۱ دستگاه انواع کامیونت،کامیون وتریلی و وانت بار در این حوزه فعال هستند  و عمر متوسط ناوگان باری حمل ونقل کالای استان برابر۱۲.۹ سال است که نسبت به عمر ناوگان باری حمل و نقل کالای کشوری (۱۷.۵ سال) و عمر متوسط ناوگان وانت بار ۷.۷ سال بوده که نسبت به عمر ناوگان وانت بار حمل و نقل کالای کشور(۸.۹سال) جوان تر بوده و از وضعیت مطلوبی برخوردار است.