شناسهٔ خبر: 56387 - سرویس مسکن و شهرسازی

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

پیشرفت ۸۷ درصدی ایستگاه مترو شهر جدید هشتگرد

بازدید معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: کارهای زیربنایی پروژه مترو هشتگرد انجام شده و در حال حاضر هیچ معارضی وجود ندارد و ایستگاه ۸۷ درصد پیشرفت دارد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل ایرنا، حبیب اله طاهرخانی با اشاره به اختصاص ۷۰ میلیارد تومان بودجه برای راه اندازی پروژه متروی شهر جدید هشتگرد، گفت: ۲۰ میلیارد تومان این مبلغ تامین شده و ۲۰ میلیارد تومان دیگر از طریق شرکت مادر تخصصی تامین خواهد شد و ۳۰ میلیارد تومان مابقی نیز از منابع مختلف اختصاص خواهد یافت.

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر شرکت های مادرتخصصی نیز اظهار داشت: کارهای زیربنایی این پروژه انجام شده و در حال حاضر هیچ معارضی وجود ندارد و ایستگاه شهر جدید هشتگرد نیز ۸۷ درصد پیشرفت دارد.

حبیب اله طاهرخانی افزود: تنها موضوع تامین نقدینگی برای خرید تجهیزات و لوازم الکترونیکی است تا امسال شاهد افتتاح این پروژه باشیم.
طاهرخانی اظهار داشت: شهر جدید هشتگرد ۲ مشکل عمده داشت که اولی با انتقال آب سد طالقان برطرف شد و مشکل دیگر با افتتاح مترو تسهیل و بدین ترتیب اقبال به سکونت در این شهر مضاعف خواهد شد.

خسرو ارتقایی معاون عمرانی استاندار البرز نیز از اختصاص یافتن ۱۰۰ لیتر بر ثانیه آب از سد طالقان به شهر جدید هشتگرد خبرداد وگفت: فاز اول آب شهر جدید هشتگرد با اختصاص ۵۰ لیتر راه اندازی شد و مقرر گردید مابقی نیز به زودی وارد مدار شود که این امر محقق شد و تا سه روز آینده کل ۱۵۰ لیتر آب خط انتقال سد طالقان و در مجموع ۵ میلیون مترمکعب اختصاص یافته به این شهر وارد مدار می شود.