شناسهٔ خبر: 66731 - سرویس هوایی

مدیرکل فرودگاه مهرآباد:

فرودگاه مهرآباد در تلاش برای رفع موانع نصب سامانه ILS باند ۲۹ راست

فرودگاه مهرآباد مديرکل فرودگاه مهرآباد گفت: سعی کرده‎ايم تا جايی که امکان دارد موانع نصب سامانه ILS باند ۲۹ راست را برطرف کنيم و باقی آن منوط به بررسی بيشتر و تعيين اعتبار خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط‎ عمومی فرودگاه مهرآباد، میرسعید صفینیا در نشست  بررسی موانع موجود برای نصب سامانه کمک ناوبری ILS باند ۲۹ راست که امروز، ۴ اردیبهشت، با حضور معاون عملیات هوانوردی، مدیر ایمنی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی و دیگر کارشناسان مربوطه در فرودگاه مهرآباد برگزار شد، گفت: در رفع موانع و بهرهبرداری از باند ۲۹ راست، اولویت رعایت انکس و ضوابط جهانی و جلب رضایت فنی سازمان هواپیمایی کشوری خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه این فرودگاه در تلاش است که با عملیاتی کردن باند ۲۹ راست برای بهسازی باند ۲۹ چپ اقدام کند، گفت: مکانیابی نصب سیستم لوکولایزر و گلایدپس را با استاندارد انکسهای ایکائو جانمایی کردهایم و باید تمام موانع از جمله رودخانه کن در انتهای باند رفع شوند.

صفینیا ادامه داد: معاون عملیات هوانوردی در این جلسه موانع موجود و پیشنهادات لازم برای رفع آنها برای تعیین تکلیف و اختصاص بودجه به هیات مدیره شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران ارسال خواهد شد و در صورت تایید به سرعت وارد مرحله اجرایی خواهیم شد.

گفتنی است، سامانه کمک ناوبری ILS به منظور افزایش توان خلبان برای فرود ایمن در زمان کاهش دید افقی در آب و هوای نامساعد و مهآلود مورد استفاده قرار میگیرد.