شناسهٔ خبر: 67724 - سرویس استان‌ها

مدیرکل اداره بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان :

راه اندازی خط دریایی مسافری چابهار-کراچی در دستور کار / شناورهای مسافری ایرانی در مسیر چابهار-مسقط

بهروز اقایی - مدیرکل اداره بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان بهروز آقایی با اشاره به برنامه ریزی برای به کارگیری شناورهای مسافری ایرانی در مسیر چابهار-مسقط گفت:  مذاکرات برای راه اندازی خط مسافری دریایی چابهار-کراچی در حال انجام است. 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، بهروز آقایی، مدیرکل اداره بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان، در جریان بازدید وزیر امور خارجه کشور از پایانه مسافری شهید کلانتری گفت: این پایانه در سال نود و پنج ظرف سه ماه تجهیز و راه اندازی شد و از همان سال، شناورهای مسافری میان چابهار و مسقط در کشور عمان آغاز به کار کردند.

وی با اشاره به برقراری ۹ سرویس و جابجایی ۹۰۰ مسافر دریایی بین ایران و عمان از طریق پایانه شهید کلانتری افزود: مسافران به استفاده از این خط بسیار راغب بودند و می توان گفت این خط تا حدی سفرهای هوایی میان ایران و عمان را تحت تاثیر خود قرار داد. 

آقایی با بیان اینکه این سفرها تحت تاثیر قیمت سوخت و افزایش نرخ ارز قرار گرفت، گفت: اسفند سال گذشته قرارداد یک سرمایه گذاری منعقد و یک فروند شناور ۱۵۰ نفره توسط یک شرکت ایرانی خریداری شد که این شناور تا انتهای خردادماه در خط فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان به برنامه ریزی برای آغاز سفرهای مسافری دریایی میان چابهار و بندر کراچی پاکستان اشاره کرد و گفت: این مساله در سفر وزیر راه و شهرسازی به پاکستان مورد توافق قرار گرفته و اکنون توسط سفرای دو کشور پیگیری می شود.