شناسهٔ خبر: 69866 - سرویس استان‌ها

حمل بیش از ۴۰۰۰ تن کالا از بندر امام (ره) به خراسان جنوبی

تریلی معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان از حمل بیش از ۴۰۰ هزار تن کالا از بندر امام (ره) به خراسان جنوبی در ده روز اخیر خبر داد

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومي اداره كل راهداري و حمل ونقل جاده‌اي استان خراسان جنوبی,  مهدی گرجی اظهار داشت: با توجه به اهمیت تخلیه بنادر کشور و موارد تشویقی در نظر گرفته شده ازقبیل لاستیک و... برای ترغیب رانندگان جهت تخلیه هر چه سریع‌تر بنادر کشور از کالاهای اساسی و مورد نیاز انجام گرفته است.

وی تصریح کرد: در این زمینه و در راستای همکاری و همراهی تشکل‌های صنفی حمل و نقل استان موارد تشویقی مناسبی در نظر گرفته شده است و طبق برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته در ماه جاری بالغ بر ۲۵۰ دستگاه ناوگان باری توسط تشکل‌های صنفی و شرکت‌های حمل و نقل برای حمل کالاهای اساسی و نهاده‌های دامی به بنادر جنوبی کشور اعزام شد.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان در ادامه گفت: در ده روز گذشته تاکنون ۴ هزار و ۳۵۶ تن کالا شامل انواع خوراک دام و طیور، نهاده های کشاورزی و مواد شیمیایی در ۱۸۱ سفر از بندر امام خمینی (ره) به مقصد استان و به شهر بیرجند مرکز استان نیز در ۹۶ سفر میزان ۲ هزار و ۲۷۴ تن انواع کالا حمل شده است.

 گرجی افزود: بررسی انجام شده از سیستم مدیریت کنترل بارنامه نشان می‌دهد تناژ جابجا شده در ۳ ماهه سال ۹۸ نسبت به مدت مشابه سال ۹۷ به میزان ۴ درصد رشد داشته و سفرهای کامیونی نیز نسبت به مدت مشابه سال ۹۷ به میزان ۴ درصد رشد داشته است، که در این مدت بیش از ۱۲۷۹ هزار تن کالا با حدود ۸۱ هزار سفر کامیون و وانت بار در سطح استان به مقاصد درون و برون استان جابه‌جا شده است که  عمده کالاهای جابه‌جا شده از مبدأ استان به ترتیب انواع سیمان، انواع سنگ، خاک معدنی، انواع کاشی و سرامیک و ... بوده است.

وی در پایان با اشاره به آغاز طرح مشترک تابستانه کنترل و نظارت بر تردد وسایل نقلیه عمومی جاده ای استان هدف از اجرای این طرح را نظارت بیش‌تر و ارتقای ایمنی عبور و مرور و سلامت فنی قبل و حین سفر وسایل نقلیه عمومی در محورهای مواصلاتی استان برشمرد.​