شناسهٔ خبر: 70960 - سرویس استان‌ها

ساخت ۲۰ هزار واحد مسکن در مازندران کلید خورد

جلسه ساری مدیر کل راه و شهرسازی استان مازندران گفت: ساخت ۲۰ هزار واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی، مسکن اجتماعی و بافت فرسوده در مازندران آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان مازندران سید محمد نظری  مدیر کل راه و شهرسازی استان در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت ۱۷ مرداد روز خبرنگار برگزار شده بود تصریح کرد: برای ساخت هر واحد مسکونی به طور میانگین ۴۰ میلیون تومان پرداخت می‌شود و این پرداختی برای زوج‌های جوان و مسکن اولی بیشتر است.

وی اضافه کرد: در شرایط فعلی در قالب طرح اقدام ملی، زمین در  هشت نقطه در شهرهای استان برای اجرای این طرح شناسایی شد.

نظری سهمیه استان مازندران برای ساخت مسکن در قالب اقدام ملی را پنج هزار واحد اعلام کرد و ۱۵ هزار واحد دیگر در قالب بافت فرسوده و اجتماعی است. 

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران خاطرنشان کرد: در مجموع حداقل تا خرداد ماه سال آینده ۱۰ هزار واحد مسکونی با نظارت راه و شهرسازی در استان مازندران ساخته می شود.

نظری قیمت مسکن در استان را نامتعارف اعلام کرد و پیش بینی کرد با اجرایی شدن این طرح ها از افزایش بی رویه قیمت مسکن کاسته شود . 

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران گفت: اراضی انتخابی برای ساخت مسکن در مناطقی است که امکانات زیربنایی به طور کامل دارند و نیاز به تحمیل هزینه زیرساختی همانند مسکن مهر را بر دولت و مردم ندارد.

وی همچنین  نداشتن ملک و زمین در شهر را یکی از شرایط  برخورداری از مسکن در قالب این طرح ها اعلام کرد

در مازندران بیش از ۵۸ هزار مسکن مهر اجرایی شد که ۵۰ هزار از این واحدها به متقاضیان واگذار شد که بیش از نیمی از این واحدها در دولت تدبیر و امید تکمیل و تحویل شد .