شناسهٔ خبر: 71015 - سرویس مسکن و شهرسازی

سرپرست اداره کل تسهیلات تبصره‌ای بانک مسکن خبر داد؛

پرداخت ۲۵۰ میلیاردتومان تسهیلات قرض‌الحسنه به آسیب‌دیدگان سیل سال ۹۸

بانک مسکن رضا صالحی از پرداخت رقمی بالغ بر ۲۵۰ میلیارد تومان تسهیلات حمایتی به هموطنان سیل‌زده در ۲۱ استان کشور خبر داد و گفت: پرداخت تسهیلات حمایتی از آسیب دیدگان سیل اخیر نشان می دهد طی روزهای سوم تا ۱۲ مردادماه امسال یعنی به فاصله ۹ روز رقمی بالغ بر ۳۲ میلیون تومان تسهیلات به متقاضیان اعطا شده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از پایگاه خبری بانک مسکن، رضا صالحی شهرابی سرپرست اداره کل تسهیلات تبصره ای بانک مسکن با تاکید بر آنکه روند پرداخت تسهیلات حمایتی از هموطنان آسیب دیده در جریان سیل اخیر کشور طی هفته های گذشته سرعت بیشتری پیدا کرده است، گفت: از مجموع ۴۵۰ میلیارد تومان اعتبار ابلاغی به شعب استان­ های مختلف برای پرداخت تسهیلات حمایتی به آسیب دیدگان ناشی از سیل اخیر، تاکنون رقمی معادل ۲۵۰ میلیارد و ۸۷۰ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان تسهیلات پرداخت شده است.

وی ادامه داد: یکی از مهم ترین نکاتی که در جریان پرداخت تسهیلات به هموطنان آسیب دیده در جریان سیل اخیر کشور وجود دارد اخذ تدابیر و تمهیدات ویژه برای پرداخت آسان و در کمترین زمان ممکن به متقاضیان اخذ تسهیلات است. به طوری که گزارش عملکرد مربوط به پرداخت تسهیلات حمایتی از آسیب دیدگان سیل اخیر نشان می دهد طی روزهای سوم تا ۱۲ مردادماه امسال یعنی به فاصله ۹ روز رقمی بالغ بر ۳۲ میلیون تومان تسهیلات به متقاضیان اعطا شده است.

وی در عین حال با بیان اینکه شعب بانک مسکن در استان های مختلف با آمادگی کامل برای پرداخت تسهیلات حمایتی از این گروه در حال فعالیت هستند، اظهار کرد: از مجموع اعتبار ابلاغی به مدیریت شعب ۲۱ استان جهت اعطای تسهیلات قرض الحسنه به آسیب دیدگان ناشی از سیل فروردین ماه امسال، بیش از ۲۵۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است.

به گفته وی در میان ۲۱ استان، پنج استان شامل لرستان، گلستان، خوزستان، مازندران و همدان بیشترین آمار اعتبار ابلاغی را داشته اند.

صالحی درباره اعتبار ابلاغ شده به استان های مختلف کشور نیز توضیح داد: استان لرستان با ۱۴۴ میلیارد و ۲۵ میلیون تومان، استان گلستان با ۸۳ میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان، استان خوزستان با ۶۸ میلیارد و ۷۲۰ میلیون تومان، استان مازندران با ۳۰ میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان و استان همدان با ۲۷ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان بیشترین حجم اعتبار ابلاغی را به خود اختصاص داده اند. مطابق با گزارش های تهیه شده این استان ها در جریان سیل اخیر بیشترین میزان خسارات را نیز داشته اند.

سرپرست اداره کل تسهیلات تبصره ای بانک مسکن همچنین استان های با بالاترین آمار پرداخت تسهیلات حمایتی در این بخش را نیز معرفی کرد و افزود: استان لرستان با ۸۹ میلیارد و ۲۳۶ میلیون تومان، استان خوزستان ۲۷ میلیارد و ۸۰۵ میلیون تومان، استان همدان با ۱۷ میلیارد و ۶۱۴ میلیون تومان، استان مرکزی با ۱۰ میلیارد و ۵۴۰ میلیون تومان و استان خراسان شمالی با ۱۰ میلیارد و ۷۵ میلیون تومان بیشترین میزان تسهیلات حمایتی پرداخت شده به متقاضیان را داشته اند.

وی در پایان با تاکید بر آنکه احتمال افزایش اعتبار ابلاغی برای پرداخت تسهیلات حمایتی از آسیب دیدگان سیل اخیر کشور وجود دارد، گفت: مدیریت شعب مختلف بانک مسکن در استان های آسیب دیده به طور مدام و مستمر تلاش خود برای رسیدگی به پرونده های مربوط به تقاضای اخذ تسهیلات این گروه از آسیب دیدگان را انجام می دهند.