شناسهٔ خبر: 71628 - سرویس مسکن و شهرسازی

عضو کمیسیون عمران مجلس:

برای تولید مسکن استیجاری می‌توان از ظرفیت شهرداری‌ها استفاده کرد

كیانپور مجید کیانپور درباره طرح تولید مسکن استیجاری گفت: یکی از محورهای طرح جامع مسکن، تولید مسکن استیجاری است، حال برای تحقق این مسئله می‌توان از ظرفیت شهرداری‌ها برای تولید مسکن استفاده کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، مجید کیانپور،  عضو کمیسیون عمران مجلس، با اشاره به برنامه‌ریزی شهرداری‌های کل کشور برای تولید مسکن استیجاری، گفت: اخیرا نشستی با حضور شهرداران کلانشهرهای کل کشور برگزار شد و در این نشست محورهای طرح تولید مسکن استیجاری مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: رئیس جمهور اواخر تیر ماه در نامه ای به وزارت کشور، آیین نامه ساخت مسکن استیجاری را ابلاغ کرد، اقدامی که با استقبال شهرداری‌های کل کشور همراه بود.

وی با اشاره به رویکرد دولت برای تولید مسکن و اجرای طرح جامع ملی مسکن، افزود: یکی از محورهای این طرح، تولید مسکن استیجاری است حال برای تحقق این مسئله می‌توان از ظرفیت شهرداری‌ها برای تولید مسکن استفاده کرد.

کیانپور اظهار کرد: شهرداری‌ها به ویژه شهرداری کلانشهرها می‌توانند در قالب طرح‌های مشارکتی با سازندگان نسبت به تولید مسکن استیجاری اقدام کنند، به این صورت که شهرداری اقدام به ارائه زمین کرده و تولیدکنندگان پروژه‌ها را اجرایی می‌کنند.

نماینده مردم درود و ازنا در مجلس دهم گفت: به نظر من تولید مسکن استیجاری بازی دو سر برد است، زیرا با این اقدام، هم بخشی از مشکلات مستأجران برای تأمین مسکن حل شده و هم اینکه شهرداری‌ها می‌توانند از این مسیر به درآمدزایی خوبی دست یابند.

وی ادامه داد: در شرایط کنونی یکی از مباحث مطروحه اصلاح حریم‌های شهری است تا با استفاده از این مسئله، دولت و شهرداری‌ها اقدام به تولید انبوه مسکن و مسکن استیجاری کنند.

به گزارش خانه ملت، عضو کمیسیون عمران مجلس افزود: در شرایط کنونی حدود ۵۰ درصد از درآمد خانوارها صرف پرداخت اجاره بها می‌شود، حال می‌توان با تولید مسکن استیجاری سهم هزینه خانوارها در این حوزه را کاهش داد.