شناسهٔ خبر: 72286 - سرویس استان‌ها

پروژه‌های بهسازی جاده‌های لرستان جان می‌گیرد/ احداث ۹۰ دستگاه پل کلید خورد

روکش آسفالت مازندران با ابلاغ اعتبارات بازسازی، پروژه های بهسازی و روکش آسفالت محورهای آسیب دیده از سیل لرستان جان تازه می گیرند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان لرستان، معاون راهداری این اداره کل گفت: با ابلاغ اعتبارات بازسازی راهها، پروژه‌های راهداری لرستان کلید خورده است به طوری که ظرف دو هفته آینده روکش آسفالت بیش از ۱۲ نقطه آسیب دیده محور معمولان- پلدختر به پایان می‌رسد.

عارف امرایی با بیان اینکه بهسازی و آسفالت حدفاصل ویسیان تا معمولان نیز تا ۱۰ روز آینده شروع می شود، افزود: درمجموع بالغ بر ۱۱۴ میلیارد تومان پروژه بهسازی و روکش آسفالت در استان به مناقصه رفته است که با انتخاب پیمانکاران توانمند در هفته های آینده شاهد تغییراتی محسوس در وضعیت جاده های استان خواهیم بود.

در دستور کار بودن ساخت ۹۰ دستگاه پل بزرگ و کوچک

وی گفت: همچنین ساخت ۹۰ دستگاه پل بزرگ و کوچک با اعتباری بالغ بر ۳۵میلیارد تومان در دستور کار است که مناقصه های آنها برگزار شده است و به محض انتخاب پیمانکار عملیاتی خواهند شد.

امرایی از اختصاص ۲۹ میلیارد تومان اعتبار به ایمن سازی راه های استان خبر داد و گفت: مناقصه پروژه‌های ایمن‌سازی محورهای استان نیز برگزار شده است و بخشی از مناقصه ها منجر به انعقاد قراردادو بخش دیگر به زودی تعیین تکلیف می‌شوند.

وی با اشاره به پیشرفت فیزیکی پل های فلزی روستاهای پلدختر افزود: تا ۱۰ روز آینده تردد بر روی پل طاق عباسعلی برقرار می گردد و استحکام سازی بیشتر پایه های پل در دستور کار قرار می گیرد، پل کلات زیودار در مهرماه به بهرهبرداری می‌رسد و ساخت پل برگلان سوخته نیز توسط شرکت ماشین‌سازی اراک در حال انجام است که پیش بینی می‌شود تا پایان شهریور ماه مونتاژ و ساخت آن به اتمام برسد و کار نصب آن انجام شود.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان خاطرنشان کرد: عمده مشکل موثر در به تاخیر افتادن پروژه‌های راهداری لرستان، عدم تخصیص قیر و تاخیر در ابلاغ اعتبارات بود اما در حال حاضر با ابلاغ اعتبارات، پروژه‌ها فعال شده است که امیدواریم با تلاش همکاران و همدلی و هماهنگی بین بخشی تا قبل از آغاز بارش ها بر مشکلات جاده‌های استان چیره شویم.

وی ضمن قدردانی از صبوری مردم مناطق سیل زده اظهار کرد: از مردم شریف انتظار داریم با صبوری خود ما را در انجام وظایف یاری نمایند.