شناسهٔ خبر: 72392 - سرویس هواشناسی

کارشناس سازمان هواشناسی کشور:

باد شدید و گرد و خاک در شرق کشور تداوم می‌یابد/ بارش در سواحل خزر تقویت می‌شود

باران امین‌حسین نقشینه از تقویت بارش‌ها در سواحل دریای خزر در پی تقویت جریانات شمالی بر روی این دریا خبر داد و گفت: در این مدت خزر مواج خواهد بود.

امین‌حسین نقشینه، کارشناس سازمان هواشناسی کشور در گفت‌وگو با رادیو اینترنتی وزارت راه و شهرسازی گفت: امروز در سواحل دریای خزر بارش باران و در شمال استان‌های آذربایجان‌شرقی و آذربایجان‌غربی رگبار پراکنده باران گاهی با رعدوبرق و وزش باد، پیش‌بینی می‌شود. روزهای پنج‌شنبه و جمعه نیز با تقویت جریانات شمالی بر روی دریای خزر ضمن مواج شدن دریا، بارش در سواحل این منطقه نیز تقویت می‌شود.

وی افزود: طی این دو روز در برخی مناطق شمالی، استان‌های آذربایجان‌شرقی و آذربایجان‌غربی، ارتفاعات البرز شرقی و خراسان‌شمالی نیز رگبار پراکنده باران گاهی با رعدوبرق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

 نقشینه عنوان کرد: شنبه بارش در سواحل دریای خزر، ارتفاعات البرز مرکزی و همچنین خراسان شمالی ادامه خواهد داشت و از اواخر وقت این روز از میزان ابرناکی در این مناطق کشور کاسته می‌شود. همچنین از امروز تا ابتدای هفته آینده در برخی مناطق شرق کشور افزایش سرعت باد پیش‌بینی می‌شود که در منطقه زابل در بعضی ساعات همراه با خیزش گردوخاک خواهد بود.