شناسهٔ خبر: 73037 - سرویس استان‌ها

توزیع بیش از ۱۰ هزار حلقه لاستیک در استان ایلام

لاستیک بیش از ده هزار حلقه لاستیک ناوگان سنگین و نیمه سنگین در شش ماهه امسال بین رانندگان عمومی و حمل و نقل کالا توزیع شد.

به گزارش پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي به نقل از روابط عمومي اداره كل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ایلام ، محمد حسنی اظهار داشت : در شش ماهه امسال از تاریخ یک فروردین تا ۳۱ شهریور ماه ۹۸ در استان ایلام بیش از ۱۰ هزار حلقه لاستیک با نرخ دولتی در استان ایلام توزیع شده است.

چوی با بیان اینکه در این مدت حواله ۹ هزار ۱۴۴ حلقه لاستیک در ایلام صادر شده است بیان کرد: تاکنون بیش از ۹۱ درصد سهمیه لاستیک در استان ایلام جذب و در اختیار رانندگان قرار داده شده است.

 وی گفت: از ابتدای طرح توزیع لاستیک ناوگان سنگین و نیمه سنگین ۱۸ هزار و ۹۶۰ حلقه لاستیک با نرخ مصوب دولتی در نقاط مختلف استان ایلام توزیع شده است. وی زمان اجرای طرح توزیع لاستیک در استان را شهریور سال ۹۷ عنوان کرد.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ایلام با بیان اینکه هیچ مشکلی در توزیع لاستیک وجود ندارد یادآور شد: عمده لاستیک‌های توزیع شده دولتی در استان در سایز‌های مختلف ۱۲-۲۴، ۳۸۵ و ۳۱۵ ناوگان سنگین و نیمه سنگین است که بر اساس ضوابط قانونی مصوب در کارگروه تنظیم بازار کشور و استان در اختیار رانندگان ناوگان سنگین و نیمه سنگین قرار گرفته است.

وی افزود: در تامین لاستیک برخی از انواع وسایل نقلیه نظیر وانت بار‌ها و مینی بوس ها با کمبود مواجه می باشیم که با همکاری و هماهنگی صنعت و معدن و تجارت در حال پیگیری و تهیه این لاستیک‌ها به استان ایلام هستیم.