شناسهٔ خبر: 75458 - سرویس هوایی

پيشرفت ۹۵ درصدی ساخت پاويون فرودگاه شهيد کاوه بيرجند

هادی سلامی مديرکل فرودگاه های خراسان جنوبی از پيشرفت ۹۵ درصدی ساخت پاويون ۶۰۰ مترمربعی فرودگاه بيرجند خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، هادی سلامی با اعلام این خبر عنوان کرد: احداث ساختمان این پاویون شامل دو سالن تشریفات با ۴۰ میلیارد ریال اعتبار استانی رو به اتمام است و در حال طراحی محوطه سازی آن هستیم. تا پایان امسال شاهد افتتاح پاویون با زیربنای ۶۰۰ مترمربع خواهیم بود.

مديرکل فرودگاه هاي خراسان جنوبي با اشاره به کلنگ زني طرح توسعه ترمينال فرودگاه شهيد کاوه در فروردين امسال، پيشرفت اين پروژه را ۲۰ درصد اعلام کرد و گفت: اعتبار اولیه این پروژه ۱۸۹ میلیارد ریال است که تا پایان تابستان ۹۹ به پایان می رسد.  مساحت ترمینال قدیمی فرودگاه ۲۰۰۰ مترمربع است که با اجرای این طرح ۴۱۵۰ مترمربع به فضای ترمینال افزوده می شود. همچنین احداث ساختمان ۲۷۰ مترمربعی تاسیسات فرودگاه نیز با پیشرفت ۱۰ درصدی در حال اجراست.

مدیرکل فرودگاه های خراسان جنوبی افزود: با توجه به پایین بودن تعداد پروازهای خارجی فرودگاه شهید کاوه بیرجند ضمن بهسازی ترمینال قدیم(شامل جابه جایی سالن ترانزیت و دفاتر، برداشتن دیوارهای داخلی و بهسازی معماری) فضای جدید طرح توسعه به آن اضافه می شود و ترمینال خارجی مجزایی را در نظر نمی گیریم.

وی همچنین به پیشرفت ۴۰ درصدی طرح بهسازی فرودگاه شامل ابنیه و محاوط نیز اشاره کرد و گفت: اجرای این طرح با اعتبار ۸۰ میلیارد ریالی از اردیبهشت ماه امسال شروع شده و در آینده نزدیک به اتمام می رسد. تاکنون با اجرای این طرح ۲۶۰ محل پارک در پارکینگ خودرویی فرودگاه مسقف شده است.