شناسهٔ خبر: 77047 - سرویس استان‌ها

معاون راهداری استان همدان اعلام کرد

لکه‌گیری بیش از ۲۶۲ هزار مترمربع از جاده‌ها

لکه گیری معاون راهداری استان همدان از لکه گیری ۲۶۲ هزار و ۷۸۱ مترمربع در جاده های استان خبر داد.

به گزارش پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي به نقل از روابط عمومي اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان همدان، حمید پرورشی خرم با بیان اینکه این لکه‌گیری در محورهای شریانی، اصلی و فرعی و محورهای روستایی حوزه استحفاظی این استان بوده است، گفت: لکه‌گیرهای سطح جاده‌ها موجب کاهش تصادفات و افزایش ایمنی جاده‌ها می شود.

وی افزود: این عملیات با هدف بهبود درز به وجود آمده در سطح آسفالت و به منظور جلوگیری از نفوذ آب به لایه‌های زیرین و زیرسازی و جلوگیری از افت کیفیت رویه آسفالت راه‌ها انجام می‌شود.

پرورشی خرم، حفظ و نگهداری راه‌های ارتباطی استان به منظور بالا بردن ایمنی راه‌ها را از اولویت‌های کاری این اداره برشمرد و یادآور شد: همچنین این اداره کل درزگیری سطوح آسفالته به میزان ۱۹۲ هزار مترطول، ۶۲.۵ کیلومتر ماسه آسفالت، روكش راه‌هاي شرياني و اصلي به طول ۸ کیلومتر، ریزش‌برداری ۱۷۴ کیلومتر و ۱۱۳ مورد ترانشه‌برداری را به منظور حفظ و نگهداری و ایمنی جاده در دستور کار خود قرار داده است.

معاون راهداری استان همدان، اصلاح شيب شيرواني، اصلاح و احداث و پاکسازی دوربرگردان و پاركينگ و سرعت‌كاه و ایجاد حفاظ خاکی بازدارنده در نقاط پرتگاهی را از دیگر اقدامات انجام شده معاونت راهداری این اداره کل عنوان کرد.