شناسهٔ خبر: 79810 - سرویس استان‌ها

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل اعلام کرد

توسعه و تبدیل محور اردبیل - سرچم به بزرگراه از برنامه های مهم راه و شهرسازی

اردبیل فروردین 04 مدیركل راه و شهرسازي استان اردبيل گفت: توسعه و تبدیل محور اردبیل - سرچم به بزرگراه از برنامه های اولویت دار راه و شهرسازی اردبیل است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازي استان اردبيل، محبوب حیدری مدیركل راه و شهرسازي استان اردبيل در بازدید از پروژه احداث باند دوم اردبیل – سرچم با اعلام این مطلب افزود: با افزایش حجم ترافیک در محور اردبیل - سرچم طی روزهای اوج ترافیک و لزوم توجه ویژه به این محور حیاتی استان ، توسعه و تبدیل آن به بزرگراه از برنامه های اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل است.

وی گفت: قسمتی از این پروژه به طول ۳۵ کیلومتر در حال حاضر توسط شرکت چتین قایا در دست ساخت و اجرای عملیات بوده که از این مقدار۲۰ کیلومتر در سال گذشته طی سفر رییس جمهور به استان به بهره برداری رسیده و در اختیار هم وطنان عزیز قرار گرفت.

مدیركل راه و شهرسازي استان اردبيل هدف از اجرای این پروژه را افزایش ترانزیت کالا و تسهیل تردد به مرکز کشور عنوان کرد و اظهار داشت: دسترسی سریع و ایمن به شبکه آزاد راه های کشور ، رونق اقتصادی، گردشگری، و کشاورزی استان، افزایش ایمنی و کاهش تصادفات جاده ای از دیگر اهداف این پروژه است.

گفتنی است محور اردبیل - سرچم اصلی ترین راه ارتباطی استان اردبیل به مرکز کشور و همچنین اتصال شهرستان اردبیل به شهرهای جنوبی استان به شمار می آید.