شناسهٔ خبر: 84325 - سرویس استان‌ها

پرداخت تسهیلات کرونا به افزون بر ۲ هزار راننده ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای سیستان و بلوچستان

س و ب - معاون راهداری.jpg معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و جاده ای استان سیستان و بلوچستان گفت: ۲ هزار و ۱۴ راننده سواری، اتوبوسی ومینی بوس برون شهری این استان که در ایام شیوع کرونا دچار خسارت شده اند در سال جاری  وام ۶۰ میلیون ریالی دریافت کردند.

به گزارش پایگاه وزارت راه و شهرسازی ( سیستان و بلوچستان،) تیمور باقری اظهار داشت: در پی شیوع ویروس کرونا و کاهش مسافر و سفرهای بین استانی، رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی بین شهری از این مسئله متضرر شدند و مانند دیگر مشاغل، کسب و کار آن‌ها نیز با مشکل مواجه شد.

وی ادامه داد: در این راستا با توجه به تصمیمات ستاد ملی کرونا به منظور کمک به واحدهای آسیب دیده از این بیماری، وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی تسهیلات بانکی به مبلغ ۱۲۰ میلیون ریال برای بنگاه های آسیب دیده( به ازای هر نفر شاغل) و ۶۰ میلیون ریال برای شاغلین حقیقی بیمه شده در نظر گرفته است.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: با پیگیری های به عمل آمده توسط این اداره کل تاکنون به ۲ هزار و ۱۴ راننده ناوگان حمل و نقل عمومی استان مبلغ ۳۱ میلیارد و ۲۶۰ میلیون ریال تسهیلات پرداخت شده است.

وی بیان کرد: طبق اعلام سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، به منظور راحت‌تر شدن دریافت این تسهیلات مصوب شده که تنها تضمین درخواست شده از رانندگان از سوی بانک‌ های عامل چک یا سفته باشد.​

باقری افزود: همچنین در سال جاری ۹ شرکت مسافربری سیستان و بلوچستان با اشتغال ۵۰ نفر در سامانه کارا ثبت نام کرده اند که با آنها نیز تاکنون یک میلیارد و ۸۰ میلیون ریال تسهیلات پرداخت شده است.

گفتنی است: در حال حاضر ۳ هزار و ۳۴۱ راننده مسافری فعال، ۷۶۴ دستگاه ناوگان اتوبوسی، ۹۸۹ دستگاه ناوگان مینی بوسی و ۷۳۰ دستگاه ناوگان سواری فعال در سیستان و بلوچستان به هموطنان گرامی خدمات ارائه می دهند.