شناسهٔ خبر: 86113 - سرویس بنادر و دریانوردی

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در بازدید از بندر شهید رجایی اعلام کرد:

فعالیت‌ شبانه‌روزی در بنادر تجاری/ تخلیه و بارگیری ۷۰ میلیون تن کالا در بنادر کشور از ابتدای امسال

بازدید معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: تمامی فعالیت‌ها در بنادر تجاری کشور به صورت شبانه روزی و بدون وقفه برای بارگیری انواع محموله های صادراتی و تخلیه محموله های وارداتی در جریان است و هیچ شرایطی باعث نشده حتی یک ساعت بنادر کشور دچار رکود و توقف شوند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد راستاد، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در سفر یک‌روزه به استان هرمزگان به‌همراه مدیرکل بنادر و دریانوردی این استان از بخش‌های مختلف بندر شهید رجایی از جمله ترمینال‌های کانتینری و فله بازدید کرد و در جریان آخرین فعالیت‌ها و پروژه‌های این بندر قرار گرفت.

محمد راستاد در بازدید از بندر شهید رجایی در بندرعباس با بیان اینکه تمامی فعالیت‌ها در بنادر تجاری کشور به‌صورت شبانه‌روزی و بدون وقفه برای بارگیری انواع محموله‌های صادراتی و تخلیه محموله‌های وارداتی در جریان است، عنوان کرد: از ابتدای سال‌جاری تاکنون در تمامی بنادر تجاری کشور که دارای ظرفیت ۲۴۶ میلیون تن هستند، بالغ بر ۷۰ میلیون تن تخلیه و بارگیری انواع کالاها صورت گرفته است.

وی ادامه داد: هیچ شرایطی باعث نشده حتی یک ساعت بنادر کشور دچار رکود و توقف شوند و تمامی اسکله‌ها و بنادر برای تخلیه و بارگیری انواع محموله‌ها فعال هستند.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی افزود: در بنادر استان هرمزگان به‌ویژه در بندر شهید رجایی به‌عنوان بندر اصلی کشور نیز فعالیت‌ها بی‌وقفه ادامه دارد و از ابتدای سال‌جاری تاکنون بالغ‌بر ۳۶ میلیون تن تخلیه و بارگیری کالا و ۶۷۰ هزار TEU  تخلیه و بارگیری کانتینر در بندر شهید رجایی انجام شده است.

راستاد تاکید کرد: علی‌رغم تمامی تحریم‌ها و تهدیداتی که به‌صورت ناعادلانه و غیرقانونی بر کشور ما تحمیل شده است و تلاش‌هایی که برای ایجاد مشکل در زمینه فعالیت‌های بندری کشور ما انجام می‌شود، اما روند حمل و نقل و تجارت دریایی کشور در همه بنادر کاملاً فعال و در حال انجام است.

وی خاطرنشان کرد: فعالیت‌ها و پروژه‌های توسعه‌ای در بنادر کشور نیز با قوت به پیش می‌روند و عمدتاً در چارچوب برنامه زمان‌بندی صورت‌گرفته در حال اجرا هستند و به‌واسطه این سرمایه‌گذاری‌ها ظرفیت‌های جدید در بنادر کشور ایجاد خواهد شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: بخشی از این سرمایه‌گذاری‌ها توسط سازمان بنادر و دریانوردی برای ایجاد زیربناها و زیرساخت‌های بندری انجام‌شده و بخش قابل‌توجهی از آن نیز سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در راستای ایجاد روبناها و تجهیزات بندری است.

راستاد یادآور شد: امیدواریم تعداد قابل‌توجهی از این پروژه‌ها تا پایان سال‌جاری به بهره‌برداری برسند.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با همراهی مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از بخش‌های عمرانی، نفتی و سرمایه‌گذاری بندر شهید رجایی از جمله روند احداث ساختمان مرجع دریایی، پایانه کانتینری و روند تخلیه و بارگیری کالا در بزرگترین بندر تجاری کشور بازدید کرد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در ادامه، جهت بررسی روند ارائه خدمات در بندر امام خمینی(ره)، استان هرمزگان را به مقصد خوزستان ترک کرد.