نمایش همه
 • غلامی ۱۳۹۷-۱۲-۰۴ ۱۸:۱۳

  معاون هماهنگ کننده سازمان بسیج مستضعفان مطرح کرد:

  مشارکت در بازآفرینی ۴۶۰ محله در تفاهم‌نامه بسیج و شرکت بازآفرینی شهری

  معاون هماهنگ کننده سازمان بسیج مستضفعان از امضای تفاهم‌نامه مشترک شرکت بازآفرینی شهری و سازمان بسیج مستضعفان برای اجرای بازآفرینی ۴۶۰ محله خبر داد و گفت: هزار شغل با ایجاد کارگاه‌های کوچک طی چند سال گذشته با همکاری تمامی دستگاه‌های دولتی ایجاد شده است.

 • ایلخان ۱۳۹۷-۱۲-۰۴ ۱۸:۰۷

  رئیس بسیج مهندسان:

  فعالیت بسیج در هفت رشته تخصصی در وزارت راه و شهرسازی/حل مشکلات حاشیه‌نشینی و بازآفرینی شهری با کمک بسیج مهندسان/بسیج تحقق آرمان‌های مردم سالاری‌ است

  رئیس بسیج مهندسان گفت: بسیج مهندسان در هفت بخش فعالیت می‌کنند که حل مشکلات باز‌آفرینی شهری و حاشیه‌نشینی یکی از اهداف آن است.

 • گزارش هواشناسی ۱۳۹۷-۱۲-۰۴ ۰۸:۴۰

  رادیو اینترنتی پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

  بشنوید: آخرین وضعیت آب و هوا/بارش در مرکز، شرق و جنوب‌شرق/شهرکرد با ۱۰- و بندرعباس با ۲۳+سردترین و گرمترین مناطق کشور/خلیج‌فارس مواج است

  کبری رفیعی، کارشناس سازمان هواشناسی در گفت‌و‌گو با راديو اينترنتی پايگاه خبری آخرين وضعيت هوا را تشریح کرد.

 • اسلامی ۱۳۹۷-۰۹-۱۴ ۱۲:۲۶

  روی خوش دولت به خواسته های وزارت راه و شهرسازی

  اساسنامه صندوق توسعه حمل و نقل به تصویب هیئت وزیران رسید

  هیأت وزیران در راستای ارتقای ایمنی و کیفیت خدمات حمل و نقل هوایی، ناوبری هوایی و فرودگاهی، اساسنامه شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) را تصویب کرد.

  هیأت وزیران با هدف ایجاد ساز و کار تجهیز و تأمین منابع مالی پایدار برای توسعه زیرساخت ناوگان حمل و نقل کشور و ارتقای ایمنی و افزایش سطح خدمات حمل و نقل کالا و مسافر، اساسنامه صندوق توسعه حمل و نقل را به تصویب رساند.

 • محمد اسلامی امضا ۱۳۹۷-۰۸-۰۶ ۱۶:۰۲

  در ابلاغی از سوی وزير راه و شهرسازی صورت گرفت؛

  درج آگهی تبریک در رسانه ها لازم نيست/ پیام تبریک وگل نفرستید

  وزیر راه و شهرسازی دولت دوازدهم در نخستین ابلاغ در اولين روز كاری خود در این وزارتخانه از همه واحدهای ستادی، سازمان ها و شركت‌های تابعه، ادارات كل استانی و غيره درخواست كرد از چاپ پیام تبریک در روزنامه‌ها و ارسال گل پرهيز کنند.

 • بازدید ۱۳۹۷-۰۸-۰۲ ۱۳:۱۶

  در اجلاس کمیته حفظ محیط زیست دریایی مطرح شد:

  مشارکت کشورها در اجرای پروژه ظرفیت‌سازی مدیریت آب توازن/ کاهش آلودگی هوا و کارایی انرژی کشتی‌ها/ بررسی اقتصاد اقتصاد آبی توسط سازمان جهانی دریانوردی

  هفتاد و سومین اجلاس کمیته حفظ محیط‌زیست دریایی با حضور نمایندگان ۱۷۴ کشور عضو سازمان بین‌المللی دریانوردی (IMO) و ۵۰ سازمان مشورتی آغاز به کار کرد.

 • محمد اسلامی ۱۳۹۷-۰۷-۲۹ ۱۵:۴۸

  نگاهی به مسئولیت‌ها و سوابق مهندس محمد اسلامی سرپرست وزارت راه و شهرسازی

  مهندس محمد اسلامی ۲۸ مهر سال ۱۳۹۷ با حکم رييس جمهور حجت الاسلام والمسلمین روحانی به سمت سرپرستی وزارت راه و شهرسازی منصوب شد.

 • پوستر ۱۳۹۷-۰۷-۲۴ ۰۸:۲۵

  آشنایی با اهداف و استراتژی‌های توسعه مراكز لجستیك در ایران

  در حوزه توسعه شبکه ریلی و زیرساخت‌های حمل‌ونقل ترکیبی، دو سیاست کلی دنبال می‌شود. سیاست اول اتصال به مراکز تولید عمده بار صنعتی و معدنی توسط خطوط آنتنی و دیگری توسعه شبکه حمل‌ونقل ترکیبی بار بر اساس تقاضای پیش‌بینی شده در طرح‌های جامع حمل‌ونقل و آمایش لجستیک کشور است.

 • پارک لجستیک ۱۳۹۷-۰۷-۰۱ ۰۸:۵۸

  آشنایی با پارك لجستيك دِرفت انگلستان

  پارك لجستیك درفت كه در مركز انگلستان و در نزدیكی شهر بِرمینگام قرار گرفته ‌است، در مجاورت شبكه ملی بزرگراه‌های انگلستان و خط عبوری اصلی سواحل غربی این كشور قرار گرفته ‌است.

 • دهكده لجستيك ۱۳۹۷-۰۶-۳۰ ۱۲:۱۴

  آشنايی با دهكده لجستيك بولونيا

  دهكده لجستیك بولونیای ایتالیا یكی از اولین و بهترین نمونه‌های عملیاتی دهكده‌های لجستیك در جهان است.

 • مركز لجستيك ۱۳۹۷-۰۶-۲۹ ۱۰:۵۸

  نمونه‌ای از مركز لجستيك موفق؛

  آشنايی با شهر لجستيك الاينس تگزاس

  شهر لجستیك تگزاس كه در فورت‌وورث ایالت تگزاس آمریكا واقع شده است در واقع یك مجموعه بزرگ متشكل از فعالیت‌های متنوع و محل همگرایی شیوه‌های مختلف حمل‌ونقل شامل جاده، ریل و حمل‌ونقل هوایی است.

 • لجستيك طرح ۱۳۹۷-۰۶-۲۶ ۱۶:۴۶

  لجستيك چيست؟

  لجستیك، فرآیند برنامه‌ریزی، اجرا و نظارت بر خدمات و اطلاعات مرتبط با حمل و نگهداری كالا از مبدأ تا محل مصرف كه با هدف تامین نیاز مشتری، شامل جریان‌های درونی و بیرونی، درون‌سو و برون‌سو انجام می‌گیرد.

 • طرح لجستيك ۱۳۹۷-۰۶-۲۵ ۱۴:۵۳

  روش مكان‌يابی مراكز لجستيك

  شكل زير فرامدل يا مدل كلان مكان‌يابي مراكز لجستيك كشور را كه در سند آمايش مراكز لجستيك كشور استفاده شده است نشان مي‌دهد.

 • طرح لجستیک ۱۳۹۷-۰۶-۲۵ ۰۷:۵۱

  مركز لجستيك چيست؟

  مرکز لجستیک محدوده مشخصی است که به منظور تجميع فعالیت‏های مرتبط با لجستیک و حمل‌و‏نقل کالا در بعد داخلی يا بین‏‌المللی و در جهت بهینه‌سازی فرآيندها و كاهش هزینه‏‌ها ايجاد می‌شود.

 • هواپیما هما ۱۳۹۷-۰۴-۲۳ ۱۰:۰۰

  آشنایی با هواپیمای ایرباس A۳۳۰-۲۰۰ هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران - هما

  ایرباس A۳۳۰-۲۰۰ یک هواپیمای مدرن، پهن‌پیکر و دوربرد است که می‌تواند ۲۳۸ مسافر را با سرعت ۸۷۱ کیلومتر در ساعت تا برد ۱۳ هزار و ۴۵۰ کیلومتر جابجا کند. هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما» دو فروند از این هواپیما را در اختیار دارد که به پرواز در مسیرهای بین قاره‌ای این شرکت مشغول هستند.

 • کریدور شمال جنوب ۱۳۹۷-۰۴-۲۳ ۰۹:۵۸

  معرفی کریدور‌های بین‌المللی عبوری از ایران:

  کریدور شمال- جنوب؛ نقش‌آفرینی ایران در ترانزیت منطقه و جهان

  كریدور حمل‌ونقل بین‌المللی شمال-جنوب در سال ۲۰۰۰ میان كشورهای ایران، هند و روسیه به‌عنوان بنیان‌گذاران این كریدور به امضا رسید و اجلاس وزرای كریدور هم‌زمان با هفتمین اجلاس شورای هماهنگی در مهرماه سال ۹۷ در تهران برگزار می‌شود.

 • هواپیما هما ۱۳۹۷-۰۴-۰۸ ۱۶:۳۸

  آشنایی با هواپیمای ATR۷۲-۶۰۰ شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران - هما

  ATR۷۲-۶۰۰ یک هواپیمای منطقه‌ای توربوپراپ باریک پیکر است که بسته به نوع چینش صندلی می تواند تا ۷۸ مسافر را با سرعت ۵۱۰ کیلومتر در ساعت در محدوده مسافتی ۱۵۲۸ کیلومتر جابجا کند.

 • هواپيما هما ۱۳۹۷-۰۴-۰۸ ۱۶:۳۶

  نگاهی به ناوگان هوايی هواپيمايی جمهوری اسلامی ايران - هما

  در پرونده حاضر ضمن معرفی هواپيماهای برجامی شركت هواپيمايی جمهوری اسلامی ايران (هما)، با خلبانان و عوامل فنی هواپيماهای ايرباس ای‌۳۲۰ و ای۳۳۰ و همچنين ای‌تی‌آر ۷۲-۶۰۰ گفتگو كرده‌ايم.

 • نرم افزار دریایی ۱۳۹۷-۰۱-۱۹ ۱۰:۴۲

  آشنایی با ویژگی‌های نرم‌افزار تصمیم‌یار بارگیری و تردد کشتی‌ها

  راه‌اندازی نرم افزار بومی تصمیم‌یار بارگیری و تردد کشتی‌ها، امکان کاهش هزینه‌ها و بهره‌برداری بهینه از زمان را برای تردد کشتی‌ها مهیا می‌کند.

 • انجمن یاتا ۱۳۹۶-۱۲-۰۴ ۱۴:۱۸

  نگاهی به تاریخچه و وظایف یاتا

  انجمن بين المللي حمل و نقل هوايي (ياتا) در آوريل ۱۹۴۵ در شهر هاواناي كوبا تشكيل و جايگزين انجمن ترافيك هوايي بين المللي گرديد كه در سال ۱۹۱۹ به عنوان نخستين سازمان بين المللي خدمات هوايي، در شهر لاهه تشكيل شده بود. ياتا با ۵۷ عضو از ۳۱ كشور جهان، كه عمدتا از اروپا و آمريكاي شمالي بودند، كار خود را آغاز كرد و امروزه بيش از ۲۳۰ شركت هواپيمايي از ۱۴۰ كشور جهان را در عضويت خود مي بيند.

 • ای ال تی ۱۳۹۶-۱۲-۰۲ ۱۳:۰۸

  آشنایی با سیستم مکان‌یاب هواپیما (ای‌ال‌تی)

  ای‌ال‌تی سیستم مکان‌یاب هواپیما (ELT) است. در تمام هواپیماهای مسافری وجود دارد و نصب آن از الزامات صنعت هوانوردی است.

 • هواپيما آسمان ۱۳۹۶-۱۲-۰۱ ۱۶:۳۱

  آشنایی با هواپیمای ATR-۷۲

  هواپیمای ATR-۷۲ یک هواپیمای ملخی دو موتوره از خانواده هواپیماهای منطقه ای با گنجایش کم است كه توسط شرکت ایتالیایی فرانسوی ATR تولید شده می شود.

 • حامد مظاهریان ۱۳۹۶-۱۱-۰۳ ۰۹:۵۱

  زندگینامه حامد مظاهریان

  حامد مظاهریان معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در دولت‌های یازدهم و دوازدهم، دانشیار دانشگاه تهران و فارغ التحصیل دکترای معماری از دانشگاه لندن است.

 • آرش خدایی ۱۳۹۶-۱۱-۰۳ ۰۹:۱۰

  خدایی در گفتگو با پایگاه خبری اعلام کرد:

  تشریح مأموریت‌ها و چشم‌اندازهای سازمان هواپیمایی کشوری/ بررسی جایگاه حمل و نقل هوایی در توسعه و اقتصاد کشور

  قائم مقام رئیس سازمان هواپیمایی کشور استقلال نسبی این بخش در استفاده از زیرساخت مسیر، سرعت بالا و دینامیک بودن مسیرهای هوایی را از ویژگی‌های برتر صنعت هوایی در دنیا اعلام کرد و افزود: بدون شک حمل و نقل هوایی از نظر هزینه مصرفی کاملا دارای یک فضای رقابتی است و به تصور من در آینده‌ای نزدیک به ارزان‌ترین مدل حمل و نقلی در کشور نیز تبدیل خواهد شد، چراکه گسترش روز‌افزون و عدم نیاز آن به زیرساخت در مسیر، استفاده از این بخش را اقتصادی و ارزان خواهد کرد.

 • جعبه سياه ۱۳۹۶-۱۱-۰۲ ۰۷:۳۲

  آشنایی با عملكرد جعبه سیاه کشتی

  بر اساس کنوانسیون سازمان جهانی دریانوردی تمامی کشتی‌ها ملزم به داشتن چنین دستگاه‌های ثَباتی در خود هستند تا بتوانند داده‌های حسگر‌های مختلف کشتی را جمع آوری کنند.

 • سازمان ایکائو ۱۳۹۶-۱۰-۲۷ ۰۷:۳۶

  آشنايی با سازمان بين المللی هوانوردی (ایکائو)

  ايكائو ياICAO (سازمان هوانوردی غیر نظامی بین‌المللی) در تاريخ ۷ دسامبر ۱۹۴۴ در ضمن تنظيم و امضا پيمان حمل و نقل هوايي مرسوم به پيمان شيكاگو تشكيل گرديد. اماموجوديت آن به طور رسمي در سال ۱۹۴۷ اتفاق افتاد و اولين جلسه آن در ۶ مي ۱۹۴۷تشكيل گرديد و در ۲۸ مي اعضاء شورا انتخاب گرديدند. دولت ايران نيز در سال ۱۳۲۷هجري شمسي رسماً به پيمان شيكاگو و در نتيجه به ايكائو پيوست.

 • حبیب‌اله طاهر خانی ۱۳۹۶-۱۰-۲۶ ۰۸:۵۹

  زندگینامه حبیب‌اله طاهرخانی

  حبیب‌اله طاهرخانی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید متولد سال ۱۳۵۲ و دارای مدرک کارشناسی ارشد (برنامه ریزی شهری و منطقه ای) از دانشگاه شهید بهشتی در سال ۱۳۸۰ است.

 • سازمان هواپیمایی کشوری ۱۳۹۶-۱۰-۲۳ ۱۴:۳۲

  آشنایی با قانون هواپیمایی کشوری

  قانون هواپيمايی كشوری در تاريخ ۲۸ تير ماه ۱۳۲۸به تصويب مجلس وقت رسيد و اداره كل هواپيمايی كشوری زير نظر وزارت راه قرار گرفت.

 • سر در ساختمان سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ۱۳۹۶-۱۰-۰۴ ۱۴:۱۲

  آشنايی با تاريخچه تشكيل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای

  آغاز تحولات ساختاری حمل و نقل كشور به حدود یك صد سال قبل برمی‌گردد. فرمان امیركبیر در سال (۱۲۷۷ ه.ش) برای ایجاد بحریه نظامی، سرآغاز سازماندهی حمل و نقل كشور بوده است.

 • ساختمان سازمان بنادر و دریانوردی ۱۳۹۶-۰۹-۱۶ ۰۹:۵۷

  آشنایی با سازمان بنادر و دریانوردی

  از سال ۱۳۰۷ پس از افتتاح راه شوسه تهران-خرمشهر، بندر خرمشهر در جنوب کشور اهمیت فراوان پیدا کرد و امر تجارت دریایى آن رونق یافت و به‏منظور اداره امور بنادر کشور «اداره کل بنادر» در روز ۱۵ بهمن ماه ۱۳۱۴ در تهران تأسیس گردید و کلیه امور بنادر ایران در آن متمرکز شد. در این زمان ضمن ایجاد بندر جدیدى در نوشهر نسبت به توسعه و تکمیل باراندازهاى بندر خرمشهر و همچنین ایجاد تأسیسات بندرى لازم در سایر بنادر شمال و جنوب کشور اقدام گردید.