نمایش همه
 • جاده لوشان ۱۳۹۳-۰۹-۲۸ ۱۶:۴۶

  آشنايي با مرکز آموزشی علمی-کاربردی فنی لوشان

  مرکز آموزشی علمی-کاربردی فنی لوشان در دروازه ورودي استان گيلان در مسير جاده قديم قزوين - رشت و جنب گلوگاه بازرسي لوشان و در فاصله يك كيلومتري پل قوسي خط راه آهن بر روي رودخانه شاهرود واقع گرديده است. اين مركز در سالهاي 1342 به بعد مكاني جهت ارتباط دهي راههاي گيلان و تهران و همچنين مناطق همجوار بوده است که به ايران راه نامگذاري گرديده است.

 • شركت مادر تخصصي ساخت و توسعه زيربناهاي حمل و نقل كشور ۱۳۹۳-۰۸-۰۹ ۱۳:۵۴

  آشنايي با تاریخچه شركت مادر تخصصي ساخت و توسعه زيربناهاي حمل و نقل كشور

  شركت مادر تخصصي ساخت و توسعه زيربناهاي حمل و نقل كشور با تجميع سه معاونت وزارتي شامل: معاونت ساخت و توسعه راه ها، معاونت ساخت و توسعه راه‌ آهن، معاونت ساخت و توسعه بنادر و فرودگاه‌ها و همچنين اداره كل ساختمان‌ آزادراه ها و شركت تأمين ماشين آلات شكل گرفت تا برنامه ريزي، طراحي و ايجاد زيربناهاي حمل ونقل كشور در يك مجموعه واحد انجام شود.

 • تاریخچه علم مکانیک خاک ۱۳۹۳-۰۸-۰۷ ۱۲:۰۹

  آشنایی با تاریخچه علم مکانیک خاک

  چهار عنصر آب، خاک، آتش و هوا از عناصر بنیادین حیات بشر تلقی می شدند . اکنون پس از گذشت چند هزار سال از تاریخ زندگی بشر، باز هم وجود این عناصر لازم و ضروری است .

 • شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک ۱۳۹۳-۰۸-۰۷ ۱۱:۵۱

  آشنایی با شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک

  شرکت آزمایشگاه فنی و مکاتیک خاک در سال 1334 برای اولین بار با نام شرکت مهندسین مشاور جان و مولم جهت تحقیق و مطالعه خاکهای ایران در ساخت راههای اصلی تحت عنوان آزمایشگاه خاکشناسی در دانشکده فنی دانشگاه تهران فعالیت خود را آغاز نمود.

 • سازمان مجری ساختمانها و تاسيسات دولتی و عمومی ۱۳۹۳-۰۸-۰۵ ۱۹:۵۰

  آشنايی با سازمان مجری ساختمانها و تاسيسات دولتی و عمومی

  سازمان مجری ساختمانها و تاسيسات دولتی و عمومی، بزرگترين سازمان تخصصی در احداث ساختمانهای دولتی و عمومی در کشور است.

 • خشکسالی ۱۳۹۳-۰۸-۰۵ ۱۹:۱۰

  خشکسالی اقتصادی و اجتماعی چيست؟

  خشکسالی اجتماعی- اقتصادی معمولاً پس از یک دوره بسیار طولانی مدت خشکسالی هواشناسی و هیدرولوژیکی حادث می گردد و موجب قحطی، مرگ و میر و مهاجرت های دسته جمعی و گسترده مي‌‌شود.

 • خشکسالی کشاورزی ۱۳۹۳-۰۸-۰۵ ۱۷:۰۸

  خشکسالی کشاورزی چيست؟

  خشکسالی کشاورزی جنبه‌های مختلف خشکسالی اقلیمی و یا خشکسالی هیدرولوژیکی را به تاثیرات کشاورزی پیوند می‌دهد.

 • خشکسالی ۱۳۹۳-۰۸-۰۵ ۱۶:۴۳

  خشکسالی هواشناسی چيست؟

  هواشناسان خشکسالی را بارش کمتر از حد معمول که منجر به تغییر الگوی آب وهوایی می گردد، تعریف کرده اند .بنابراین خشکسالی ازنظرهواشناسی اساساً به حالتی از خشکی ناشی از کمبود بارندگی اطلاق میشود .

 • خشکسالی ۱۳۹۳-۰۷-۲۳ ۱۲:۴۳

  آشنايي با مرکز ملی پایش و هشدار خشکسالی

  در پی خشکسالی های گسترده سال های گذشته که لطمات زیادی به بدنه اقتصادی و اجتماعی کشور وارد کرد و بر اساس نیاز مسئولین محترم استانی در خصوص ارائه راهکارهای به روز و جامع در خصوص پایش،پیش بینی و هشدار خشکسالی و در راستای اوامر مقام معظم رهبری در سفر به استان فارس، ستاد خشکسالی کشور به ریاست معاون محترم اجرایی رییس جمهور در پنجمین جلسه خود به تاریخ 87/04/18 مصوب نمود که مرکز ملی مطالعات، پایش و هشدار خشکسالی در سازمان هواشناسی کشور ایجاد شود.

 • خشکسالی آبشناسی ۱۳۹۳-۰۷-۱۹ ۱۴:۰۳

  خشکسالی آبشناسی چيست؟

  خشکسالی هیدرولوژیکی را باید به همراه تاثیرات کاهش دوره بارش ( شامل بارش برف)بررسی کرد. این کاهش بارش در میزان آب رودخانه ها ، دریاچه ها ، مخازن و سطح آبهای زیر زمینی تاثیر گذار خواهد بود.