نمایش همه
 • گزارش تصویری از دیدار وزیر راه وشهرسازی با نخست وزیر بلغارستان ۱۳۹۸-۰۲-۰۲ ۱۱:۲۶

  مروری بر سفر وزیر راه و شهرسازی به بلغارستان؛

  تهران-صوفیه؛ تقویت اراده مثبت عضو اتحادیه اروپا برای همکاری‌های دوطرفه

  نوزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و بلغارستان با حضور وزیر راه و شهرسازی در پایتخت این کشور برگزار شد.

 • اسلامی ۱۳۹۷-۰۹-۱۴ ۱۲:۲۶

  روی خوش دولت به خواسته های وزارت راه و شهرسازی

  اساسنامه صندوق توسعه حمل و نقل به تصویب هیئت وزیران رسید

  هیأت وزیران در راستای ارتقای ایمنی و کیفیت خدمات حمل و نقل هوایی، ناوبری هوایی و فرودگاهی، اساسنامه شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) را تصویب کرد.

  هیأت وزیران با هدف ایجاد ساز و کار تجهیز و تأمین منابع مالی پایدار برای توسعه زیرساخت ناوگان حمل و نقل کشور و ارتقای ایمنی و افزایش سطح خدمات حمل و نقل کالا و مسافر، اساسنامه صندوق توسعه حمل و نقل را به تصویب رساند.

 • معماری ۱۳۹۵-۰۵-۲۳ ۱۱:۲۱

  آیا معماری ایران در آستانه ورود به عصر جدید قرار دارد؟

  برخی از صاحب‌نظران و کارشناسان حوزه معماری معتقدند همزمان با تغییرات رخ داده در ایران پس از لغو تحریم‌های غرب، ایران در آستانه ورود به دوران جدیدی از معماری قرار دارد. برخی نیز معتقدند معماری ایرانی پس از جنگ تحمیلی ایران و حتی مدتی قبل‌تر یعنی در دهه دوم قرن معاصر (۱۳۱۷ به بعد) فاقد هویت‌ بود، جنگ بر آن دامن زد و فکر داشتن سرپناه، هویت ایرانی را از آن گرفت. عده‌ای از صاحب‌نظران بر این باورند دولت یازدهم، آغازگر عبور از معماری پرخاشگرانه و باز کردن دوران جدیدی در تاریخ معماری است که ایران را بار دیگر صاحب تاریخ معماری خواهد کرد. با توجه به اقتصاد رو به توسعه، افزایش تقاضا برای سبک زندگی معاصر و رشد سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های گردشگری و همچنین ایجاد فرصت‌هایی جدید برای معماران حرفه‌ای در بازار ایران؛ آیا معماری ایران در آستانه ورود به عصر جدید قرار دارد؟ پرونده پیش رو تلاش دارد با به بحث گذاشتن موضوع با معماران دریابد معماری حال حاضر ایران در چه وضعیتی قرار دارد.

 • عباس آخوندی ۱۳۹۳-۱۰-۰۶ ۱۴:۱۴

  تبصره‌ای در لایحه بودجه برای تسهیل ورود بخش خصوصی به حوزه حمل و نقل

  وزیر راه و شهرسازی با اشاره به توجه نمایندگان مجلس در تصویب بند "ل" تبصره 5 لایحه بودجه 94 گفت: اگر این تبصره تصویب شود تا دو سال آینده فضای جدیدی برای ورود بخش خصوصی به حوزه حمل و نقل قراهم می‌شود.

 • منصور حقیقت پور ۱۳۹۳-۱۰-۰۶ ۱۲:۵۷

  حقیقت‌پور در گفتگو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی تاکید کرد:

  اهمیت تصویب بند «ل» تبصره ۵ لایحه بودجه ۹۴ برای توسعه زیرساخت‌های کشور / ترغیب سرمایه‌گذاران به مشارکت در توسعه حمل و نقل

  نماینده مردم اردبیل، نیر و نمین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت بند "ل" تبصره 5 لایحه بودجه 94 گفت:‌ باید از حضور بخش خصوصی در توسعه حمل‌ونقل کشور استقبال کرد.

 • مهرداد لاهوتی ۱۳۹۳-۱۰-۰۶ ۱۲:۱۴

  بائوج لاهوتی در گفتگو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی:

  پیشنهاد سازنده وزارت راه و شهرسازی در لایحه بودجه / توسعه صنعت حمل و نقل از بن‌بست خارج می‌شود

  عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به مشکلات مالی دولت گفت: راهی جز استفاده از منابع مالی صندوق توسعه ملی و توان بخش خصوصی در توسعه شقوق مختلف حمل و نقل نداریم.