شناسهٔ خبر: 100018 - سرویس وزارتی
نسخه قابل چاپ

وزیر راه و شهرسازی:

قطعه دوم آزادراه حرم تا حرم با اعتبار یکهزار میلیاردتومان تا پایان ۱۴۰۱ به اتمام می‌رسد

بازدید آزادراه حرم تا حرم عضو کابینه دولت سیزدهم در جریان بازدید از آزادراه حرم تا حرم در قطعه گرمسار- سمنان اعلام کرد: قطعه دوم آزادراه حرم تا حرم با اعتبار یکهزار میلیاردتومان تا پایان ۱۴۰۱ به اتمام می‌رسد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی،  رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی امروز ۱۳ آبان در جریان دومین روز سفر خود به استان سمنان، در حاشیه بازدید از آزادراه حرم تا حرم قطعه گرمسار-سمنان، اعلام کرد: در برنامه وزارت راه و شهرسازی است که تا پایان ۱۴۰۱ آزادراه حرم حضرت معصومه (س) تا سمنان تکمیل شود. این در برنامه وزارت راه است و منابع آن تامین خواهد شد و تاکید کردیم که جزو برنامه‌ها باشد که تا پایان ۱۴۰۱ انجام شود.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: کل اعتباری که برای اتمام آزادراه تا سمنان مورد نیاز است یکهزار میلیاردتومان برآورده شده است که سهم وزارت راه و سهم پیمانکار مشخص شده و مقرر است تا در زمانبندی مناسب کار انجام بشود.

بنا بر اعلام پیمانکار طرح که قرارگاه خاتم‌الانبیاست و  آزادراه حرم تا حرم در قطعه گرمسار-سمنان به طول ۱۱۴/۵ کیلومتر است که قطعه اول آن به طول ۲۹/۷ کیلومتر، قطعه دوم به طول ۶۰/۵ کیلومتر و قطعه سوم ۲۵کیلومتر در حال انجام است. هم اکنون عمده فعالیت‌ها در قطعه دوم به طول بیش از ۶۰ کیلومتر است. ویژگی این پروژه به این نحو است که قطعه دوم به شکل مجزا از سایر قطعات قابلیت بهره‌برداری دارد.