شناسهٔ خبر: 100750 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

رئیس اداره ایمنی راه و حریم راهداری استان اعلام کرد:‌

خسارت دو میلیارد تومانی بابت سرقت تجهیزات ایمنی محورهای مواصلاتی استان البرز/ بازی سارقان با جان مردم و دودی که به چشم همه می‌رود

آزاد راه کرج -قزوین رئیس اداره ایمنی راه و حریم راهداری البرز گفت: سرقت تجهیزات ایمنی در محورهای مواصلاتی استان از ابتدای سال تاکنون دو میلیارد تومان به راهداری البرز خسارت زده است.

به گزارش پایگاه خبری و زارت راه وشهرسازی (البرز)، ناصر خوشرو، رئیس اداره ایمنی راه و حریم این اداره کل، با بیان اینکه سرقت علائم ایمنی، گاردریل، روشنایی و تابلوهای هشداردهنده هزینه سنگینی را برای ایمن‌سازی مجدد به مجموعه تحمیل می‌کند، اظهارکرد: از ابتدای سال تاکنون مجموع این سرقت‌ها دو میلیارد تومان خسارت به راهداری البرز تحمیل کرده است.

وی با بیان اینکه برای خرید و نصب مجدد این تجهیزات باید مبالغ سنگینی هزینه شود، افزود: با توجه به اینکه نبود تابلوهای مسیرنما و هشداردهنده در جاده‌ها رانندگان را با مشکلات متعددی مواجه می‌کند و بعضا باعث بروز حوادث رانندگی می‌شود، این اداره‌کل سریعا اقدام به جایگزینی علائم سرقت رفته در محورهای مواصلاتی تحت پوشش می‌کند.

خوشرو با اشاره به اینکه تعدادی از سارقان علائم ایمنی در محورهای مواصلاتی استان با همکاری نیروی انتظامی در این مدت دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند، خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیشتر سرقت‌ها در آزادراه کرج- قزوین و محور کیانمهر- ماهدشت اتفاق می‌افتد.

این مسئول اضافه کرد: برای جلوگیری از سرقت‌ها گشت‌زنی در محورهای مواصلاتی استان بیشتر شده است اما از کاربران جاده‌ای و شهروندان نیز تقاضا می‌شود در صورت مشاهده هرگونه سرقت و یا خرید و فروش علائم و تجهیزات ایمنی جاده‌ای، مراتب را فورا به پلیس ۱۱۰ اطلاع، یا از طریق تماس با تلفن ۱۴۱جهت رسیدگی فوری گزارش دهند.